Header Reklam
Header Reklam

ÖZ-KAN Makina'da yeni gelişim süreci ÖZ-KAN Makina, Hawle Grubu'na dâhil oldu

26 Temmuz 2012 Dergi: Mayıs-Haziran 2012

e-Belediye: ÖZ-KAN Makina'yı tanıyabilir miyiz?

 

Yasemin Akça: Türkiye'nin tanınmış vana imalatçılarından biri olan ÖZ-KAN, 1983 yılında kurulmuş, geniş ürün yelpazesi ve yüksek kalitesiyle kısa zamanda aranan bir marka haline gelmiştir. Gerçekleştirilen ihracatlarla firma, kalitesini yurtdışı pazarlarlarında da kabul ettirmiştir. ÖZ-KAN bugün yeni ve modern tesislerinde ürettiği ürünlerini, dört kıtadaki pek çok ülkeye ihraç ediyor. Geçmişte sadece ham su ve içme suyu sistemleri için imalat yapılırken, son yıllarda artan taleplere paralel olarak deniz suyu sistemleri için de yeni bir ürün programı oluşturuldu. ÖZ-KAN boru hatları ve pompa istasyonları gibi uygulamalarda kullanılmak üzere pek çok değişik alanda üretim yapıyor. Esnek imalat programı ve modern tesislerinin sağladığı olanaklarla, ÖZ-KAN proje bazında çözümler de üretiyor. İlkemiz, sürekli iyileştirme ve gelişme yapmak, bu bağlamda deneyimli personelimiz ve teknolojimizle ürünlerimizi sürekli geliştiriyor ve müşterilerimize daima en iyi olanı sunmayı hedefliyoruz.

 

 

e-Belediye: Vanalarınızı rakiplerinden ayıran özellikler nedir?

 

Yasemin Akça: Tüm ürünlerimizi kesin sızdırmazlık ilkesi ve kaliteli hammaddeler kullanarak uluslararası kabul gören standartlarda üretiyoruz. Esnek imalat metotları ve özel çözüm seçeneklerimizle en kısa zamanda en kaliteli ürünleri sunuyoruz. Ürünlerimizi en az bakım gerektiren, en uzun ömre sahip, montaj ve servis kolaylığı sağlayacak şekilde üretmekteyiz.

 

e-Belediye: Geçen yıl Hawle Grubu'na dahil oldunuz. Hawle Grubu hakkında bilgi verir misiniz?

 

Yasemin Akça: Vana sektöründe 29 yıldır faaliyet gösteren ÖZ-KAN Makina, 2011 yılı Eylül ayında dünyaca ünlü Vana üreticisi Hawle Grubu'na dâhil oldu. Bir aile şirketi olan Hawle, 1948 yılından beri Avusturya'da ve dünya genelinde birçok ülkede faaliyet gösteriyor. Ürettiği ürünlerin kalitesi, güvenilirliği ve dayanıklılığı sayesinde yaygın bir müşteri ağı oluşturmuştur. Üretimlerinde kullandığı her parçanın kalitesi, sahip olduğu büyük üretim, lojistik tesisleri ve geniş ürün yelpazesinde müşterisine sunduğu garanti ile Hawle, dünyanın lider üreticilerinden biri olmayı başardı. Standartlarını yükselterek ve sürekli büyüyerek gelişen Hawle, yıllardır sektöre yön veren bir kuruluştur. 1958 yılında ilk "elastomer sürgülü vana"yı üreten firma ürettiği yangın hidrantları, bağlantı parçaları ve diğer şebeke ekipmanları ile Avrupa?nın önde gelen vana üreticilerindendir.

 

e-Belediye: Hawle Grubu'nun ÖZ-KAN Makina'yı tercih etmesinin sebepleri nelerdir?

 

Yasemin Akça: Hawle içme suyu şebekelerine yönelik ürünleri ile suyun kaynaktan son kullanıcıya kadar ulaşabilmesi için ürün yelpazesini sürekli genişletmeyi hedefliyor. Başlattığı bu projede değişik vana üreticisi firmaları aday olarak belirledi. ÖZ-KAN Makina'nın kalite, kapasite, tecrübe ve bilgi birikimi tercih edilmesinin öncelikli nedenleri oldu. Aynı zamanda yönetsel yapıda benzer özellikler taşıyor olması da ÖZ-KAN Makina'nın tercih edilmesinde etkili olmuştur.

 

e-Belediye: Gruba dahil oma sürecinde ÖZ-KAN Makina'da ne gibi değişimler oldu?

 

Yasemin Akça: Eylül 2011 tarihinde gerçekleşen hisse devrinden sonra ÖZ-KAN Makina yeni bir gelişim sürecini başlattı. Uluslararası standartlarda tesis edilen yeni fabrikasıyla birlikte 14.500 m² açık, 10.000 m² kapalı alanı ile üretimlerini güçlendirdi. Üretim kapasitesinin artmasıyla birlikte ÖZ-KAN Makina, Hawle standartlarına ulaşmak için de çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

 

e-Belediye: ÖZ-KAN Makina ürünleri, Hawle'ye ne avantajlar sunacak?

 

Yasemin Akça: Hawle, ÖZ-KAN Makina'nın üretmekte olduğu büyük çaplı Kelebek Vanalar, Çek Valfler ve diğer ürünlerle şehir şebekesi dışındaki su projelerinde de satış yapma imkânına sahip olacak.

 

e-Belediye: Son olarak yeni döneme ilişikin gelecek hedeflerinizden de bahseder misiniz?

 

Yasemin Akça: ÖZ-KAN Makina yeni dönemde işleyişi, çalışanları ve yönetsel yapısını değiştirmeden faaliyetlerini sürdürecek. Ancak tabii ki firmamızın kurumsal alt yapısını günümüz standartlarına uygun olarak geliştirmeye devam ediyoruz. Yeni yapımıza ilişkin tanıtım çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Yeni kimliği ve hedefleri ile büyüyen ÖZ-KAN Makina, ürün ve hizmetlerinde Hawle kalite seviyesini ve anlayışını Türk kullanıcısına sunarak bu konuda sektöre liderlik edecektir.

 

ÖZ-KAN Makina Ürün Grubu

Kelebek Vanalar: DN150'den DN2500'e kadar olan kelebek vanalarımız projenin ihtiyacına özel tasarım ve malzeme seçenekleriyle üretilebilmektedir.

İğne Vanalar: Uzun ömrü, az bakım gerektiren teknik yapısı,mükemmel tasarım özellikleri ile akış kontrol ve ayar uygulamaları için özel olarak tasarlananın İğne Vana ideal kontrol vanasıdır.

Çekvalfler: Tilting, Nozul, Açılı Sitli, Eksenel Yaylı, Hidrolik Frenli Tilting, Hidrolik Frenli Açılı Sitli, Flanşsız Tip, Klapet-Kurbağalık gibi çekvalf tiplerini üretmekteyiz.

Vantuzlar: Çift Küreli ve Atıksu Vantuz'ları ile birlikte, darbesiz kapanma ve yüksek tahliye kapasitesine sahip otomatik çalışan tek hazneli kompakt Darbesiz Dinamik Vantuzlar'da üretmekteyiz.

Demontaj Parçaları: Geniş ürün yelpazesine sahip demontaj parçalarımız sayesinde  +/- 25 mm hareket kabiliyetinde kolay montaj ve demontaj yapılabilmektedir. Ayrıca Rijit Tip tasarımlı demontaj parçalarımız ilave bağlantı ekipmanları gerektirmeden montajı mümkün kılmaktadır.

ÖZ-KAN Makina'nın yurt içinde yürüttüğü projeler

- Ankara - Kesikköprü Barajı'ndan Ankara'ya İçme suyu Getirilmesi Projesi

- İstanbul - Büyük İstanbul İçme suyu Projesi

- İstanbul - Büyük İstanbul İshale Hattı 2 Merhale Projesi ? Melen Sistemi

- İstanbul - Melen Terfi Deposu ? Kıncıllı Sırtı Arası İsale Hattı

- Siirt ? İçme suyu 3. Kısım İsale Hattı İnşaatı

- Şırnak ? İçme suyu Tesisleri Ve İsale Hattı 1. Kademe İnşaatı

- Ömerli - İSKİ Ömerli Ham Su İletim Hattı ve İlave Binalar İnşaatı

- Terkos - İSKİ Terkos İşletmeleri

- Şanlıurfa ? İçme suyu Arıtma Tesis ve Pompa İstasyonları Projesi

- İstanbul - İSKİ II. Beyazıthan İçme suyu Arıtma Tesisi

- Adana ? İçme suyu Projesi

- Terkos - Pompa İstasyonu Terkos- Kağıthane İletim Hattı İnşaatı

- İskenderun - Demir Çelik Su Temini Projesi

- Dicle - Dicle Kralkızı P2 Pompa İstasyonu ve Göksu Pompa İstasyonları İnşaatı

- İstanbul - Fatih Sultan Mehmet Han Arıtma Tesisi

- Konya - İçmesuyu Projesi Ana İshale Hatları & Binaları İnşaatı

- Kocaeli - İçdaş Çelik Enerji Ter. Ulş. A.Ş.

 

 


Etiketler


Slider Altına