Wilo, 2017 yol haritasını açıkladı

24 Nisan 2017 Dergi: Mart-Nisan 2017

Türkiye’de de sektörün en önemli oyuncusu konumunda bulunan Wilo, 2017 yılının yol haritasını açıkladı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde hizmet veren Wilo yetkili satıcılarının katıldığı 11. Hedef Paylaşım Toplantısı “Farkımız Sensin” temasıyla gerçekleştirildi. Crowne Plaza Oryapark’ta yapılan Hedef Paylaşım Toplantısı’na yaklaşık 200 kişi katıldı. Wilo’nun penceresinden 2016 yılının değerlendirilmesinin yapıldığı, 2017 yılının hedeflerinin ve yol haritasının paylaşıldığı toplantı, Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Wilo'nun dünya çapında 7 bin 500 kişinin çalıştığı dev bir grup olduğunu belirten Yalçın, grubun cirosunun istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü ve yatırımların da hız kesmeden devam ettiğini söyledi ve grubun global cirosunun 1.3 milyardan fazla olduğunu belirterek Wilo Türkiye'nin de bu başarıya önemli oranda katkı sağladığını ifade etti.  

 

 “Enerji çözümlerinde fark yaratıyoruz”

Tesislerin pompa sistemlerini daha verimli sistemlerle yenilemeyi kapsayan enerji çözümlerinde de başarılı bir yılı geride bıraktıklarını vurgulayan Yalçın, “2016’da 70 adet enerji çözümleri projesi gerçekleştirdik. 2017’de bu rakamı daha yukarılara taşıyacağız. Wilo olarak tesislerdeki mevcut sistemlerin ölçüm ve değerlendirmesini ücretsiz olarak yapıyoruz. Sonra da Wilo pompalarını kullandıkları takdirde ne kadar enerji tasarrufu sağlayacaklarını hesaplıyoruz. Ücretsiz ölçüm hizmetini ve sonrasında elde edilecek enerji tasarrufu garantisini Türkiye’de sadece Wilo verebiliyor” dedi.

 

“2017’de yeni başarılar hedefliyoruz”

Wilo’nun 2017’deki hedeflerini de açıklayan Ercüment Yalçın, 2017 yılında da başarıyla odaklanacaklarını ve özellikle değişim pazarında daha aktif bir şekilde rol alacaklarını ifade etti. Yalçın, “Uzun yıllardır kullanılan, ömrü bitme noktasına gelen veya biten pompaların değişimlerini gerçekleştirerek ciromuza önemli oranda katkı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

 

“2 bin 100 kişiye eğitim verdik”

Hedef Paylaşım Toplantısı’nda Wilo’nun eğitim faaliyetlerine de değinildi. 2016’da 107 etkinlikte toplam 2100 kişiye eğitim verdiklerini belirten Yalçın, 2017’de bu sayıyı artıracaklarını ve özellikle uzmanlık eğitimlerine ağırlık vereceklerini ifade etti. 

Toplantıda başarılı yetkili satıcılar ödüllendirilirken, Wilo Türkiye’nin yöneticileri de yaptıkları sunumlarda 2016 yılını değerlendirerek, 2017 yılı stratejilerini açıkladılar.Slider Altına