Water Expo, 59 farklı ülkeden gelen ziyaretçiyi ağırladı

30 Ekim 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

ITE Turkey tarafından organize edilen, su ve atıksu arıtma teknolojileri sektörünün en son yenilik ve gelişmelerinin sergilendiği IWE Istanbul Water Expo – Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı ve Konferansı büyük ilgi gördü. 3-5 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar, 11 ülkeden 95 katılımcı firma ve 244 markayı, 59 farklı ülkeden gelen 3 bin 539 profesyonel ziyaretçi ile buluşturdu. 

Fuar; T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, İller Bankası, Türkiye Belediyeler Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, İzmir Ticaret Odası ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı destekleriyle gerçekleştirildi.

Fuar kapsamında gerçekleştirilen “Yabancı Alım Heyeti Organizasyonları” ile fuarlar süresince katılımcı firmalar ile profesyonel ziyaretçiler arasında pek çok olumlu görüşme gerçekleşti. Bu görüşmelerin su ve atıksu teknolojileri sektörünün büyümesine ve gelişmesine olumlu katkı sağlaması bekleniyor.
IWE Istanbul Water Expo Fuar Direktörü Tülin Bozkurt Bulut fuar hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Yıl boyunca yürüttüğümüz ulusal - uluslararası tanıtım faaliyetleri ile grup şirketleri arasında yer aldığımız ITE Group Plc.’den aldığımız küresel iş ağı sayesinde, bu yıl Almanya, Çin, Hindistan, Macaristan, Malezya, Kore, Portekiz, Rusya ve Tayvan’ın dâhil olduğu 11 ülkeden 95 katılımcı firma ve 244 markayı, 59 farklı ülkeden gelen 3 bin 539 profesyonel ziyaretçi ile buluşturduk. Azerbaycan, Irak, Etiyopya, Filistin ve Kosova’nın katılımıyla düzenlediğimiz “Yabancı Alım Heyeti Organizasyonları” hem katılımcı hem de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Fuar sırasında 2016 yılı için katılımcı firmalara yer rezervasyonu ve alan satışını da başlattık. Bu durum fuara olan ilginin önümüzdeki yıl artarak devam edeceğini göstermektedir. Sektör profesyonellerine gösterdikleri ilgi için teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Fuar kapsamında MEM-TEK Ulusal Membran Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle düzenlenen konferansta, kamu, özel sektör temsilcileri ve akademisyenler yer aldı. Büyük ilgi gören konferansta “Su ve Atıksu Yönetimi ve Geleceği”, “Su Kaynaklarının Sürdürülebilir Kullanılması”, “Su ve Atıksu Yönetiminde Başarılı Uygulamalar”, “Membran Teknolojileri” ve “Temiz Üretim Teknolojileri” konuları ele alındı. IWE Istanbul Water Expo önümüzdeki yıl 1-3 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Slider Altına