Header Reklam
Header Reklam

Torsus ve MAN Truck & Bus, Dünyanın En Sağlam Arazi Otobüsü için Şasi Üretim Anlaşması Yaptı

18 Eylül 2023 Dergi: Eylül-Ekim 2023
Torsus ve MAN Truck & Bus, Dünyanın En Sağlam Arazi Otobüsü için Şasi Üretim Anlaşması Yaptı

Dünyanın en sağlam, ağır hizmet off-road otobüslerinin üreticisi TORSUS, MAN Truck & Bus ile TORSUS PRAETORIAN'ın iskelet şasisini üretmek üzere yapılan anlaşmanın ardından MAN Truck & Bus ile devam eden işbirliğinin büyüdüğünü duyurdu. TORSUS, dünyanın en yetenekli arazi otobüsü PRAETORIAN'ı geliştirmek için 2017'den beri MAN Truck & Bus ile yakın işbirliği içinde çalışıyor.

Otobüs üretiminde mükemmeliyet merkezi olan MAN Truck & Bus'ın 300.000 metrekarelik, son teknolojiye sahip ileri üretim tesisi, dünyanın en yenilikçi otobüslerinden bazılarını üretmektedir. Buradaki 2.700 kişilik yüksek vasıflı iş gücüyle, tesiste üretilen her TORSUS PRAETORIAN şasisi, dünyanın neresinde olursa olsun müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak için özenle üretilecek.

TORSUS Baş Strateji Sorumlusu Yulia Khomych şunları söyledi: “Amiral gemisi aracımız PRAETORIAN için MAN Truck & Bus ile uzun süredir devam eden ilişkimizi geliştirmekten son derece gurur duyuyoruz. 2017 yılından bu yana dünyanın en sağlam off-road otobüsünü geliştirmek için kendileriyle çok yakın çalışıyoruz ve bu yeni anlaşmayla iş birliğimizi sürdürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. MAN Truck & Bus, her türden yüksek kaliteli otobüs ve yolcu otobüsü üretme konusunda uzmandır ve PRAETORIAN'larımız için üretecekleri iskelet şasiler her zamankinden daha güçlü ve daha sağlam olacak. En iyi ağır hizmet off-road otobüsünü geliştirmek için daha iyi bir işbirliği ortağı isteyemezdik."

Kendi otobüslerinin üretiminde kullanılanlara benzer süreç ve teknikleri kullanan MAN Truck & Bus, PRAETORIAN'ın iskeletinin hassas kaynak işlemi sırasında, korozyona karşı koruma için kataforez boyaya tabi tutulmadan, ardından vernikleme ve son kat boya ve cilalama işlemi sırasında koruyucu gazlar kullanıyor. Tüm bunlar, ürünün son montaj için TORSUS'un Horné Srnie, Slovakya'daki özel olarak inşa edilmiş fabrikasına gitmeden önce ve fabrikadan çıktığında mümkün olan en yüksek kalitede olmasını sağlar.

Dünyanın en zorlu ortamlarında 35'e kadar kişiyi ve ekipmanlarını güvenli bir şekilde taşımak üzere tasarlanan PRAETORIAN, yükseltilmiş, ağır hizmet tipi MAN TGM şasisine dayanan 10 tonluk 4x4 arazi otobüsüdür. 286 bg güce ve 1.150 Nm torka sahip 6,9 litrelik altı silindirli MAN dizel motorun yanı sıra, otobüsün yüzde 65'lik bir eğimi kolayca tırmanması için yeterli olan ağır hizmet tipi 4x4 arazi şanzımanıyla güçlendiriliyor. PRAETORIAN dünyanın herhangi bir yerinde, her türlü hava koşulunda, her türlü arazide kullanılabilmesi için tasarlanmıştır.

MAN Truck & Bus Starachowice fabrikası yılda 1.600'den fazla otobüs ve 520 otobüs şasisi üreterek Almanya, Fransa, Gürcistan, Norveç, İsveç ve Suudi Arabistan dahil olmak üzere, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ihraç ediliyor.Slider Altına