Header Reklam
Header Reklam

Pandemi Hastanelerine Standart Pompa İmzası

15 Haziran 2020 Dergi: Mayıs-Haziran 2020
Pandemi Hastanelerine Standart Pompa İmzası

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında inşa edilen Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener ve Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanelerinde Standart Pompa ürünleri tercih edildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; bu tercihte Standart Pompa’nın deneyim ve uzmanlığının yanı sıra tüm çalışanları ile birlikte bilinçli bir şekilde Koranavirüse karşı gerekli tüm tedbirleri alarak Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam etmesinin rol oynadığı belirtildi  

45 gün gibi kısa bir sürede inşa edilen pandemi hastanelerinde, Standart Pompa markalı sirkülasyon pompaları, NFPA20 yangın sistemleri ve hidroforlar kullanıldı. Standart Pompa, tüm ürünleri teslim etti ve zamanında devreye aldı. 

Toplam 250 bin metrekare alan üzerine kurulu, her biri 1008 yataklı olmak üzere toplam 2016 yatak kapasitesine sahip bu iki hastane sayesinde, İstanbul’un her iki yakası da salgın, deprem ve afetlere karşı iki büyük eser kazanmış oldu. Ülkemizin normalleşme sürecine büyük katkılar sağlayan pandemi hastaneleri, aynı zamanda sağlık turizmine de hizmet veriyor.
 Slider Altına