Mercedes-Benz Türk, BusStore ile 2. el otobüs faaliyetlerine devam ediyor 

30 Ekim 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

Mercedes-Benz Türk, BusStore markasıyla yürüttüğü 2. el otobüs faaliyetlerinde başarılı performansını sürdürerek, 2015 yılının ilk 9 ayında 422 adetlik satış hacmine ulaştı. 2009 yılından bu yana 2. elde her marka ve model otobüs temin imkânı sunan şirket, ihracat pazarlarına yönelik ticari fırsat ve potansiyelleri de değerlendiriyor. Geçtiğimiz yıl 555 adet satış yapan BusStore, profesyonel kadrosu ile “tek noktada tam hizmet” felsefesiyle pazardaki tüm otobüsler için alım-satım, takas, sigorta ve finansman imkânı sunuyor.

Mercedes-Benz Türk tarafından satılan 3 yeni otobüsten 2’si BusStore takası ile gerçekleştiriliyor. Travego otobüslerde ise bu katsayı neredeyse 1’e 1 şeklinde gerçekleşiyor.
BusStore Ekim ayına özel mevcut otobüsünü 2011 model Mercedes-Benz Travego 15 ile yenilemek isteyen müşterilere de cazip şartlarla alt takas imkânı sunuyor.

Hem takas hem alım-satım

Türkiye genelinde yer alan 22 Mercedes-Benz Türk bayii, 2. el otobüs satışları öncesi ve sonrasında BusStore’a destek veriyor. Her marka ve model otobüslerin alımını ve satımını gerçekleştiren BusStore, otobüsleri ayrıntılı ekspertizden geçirerek kategorilendiriyor ve sonrasında satışa sunuyor. Böylece müşteriler, kendilerine en uygun 2. El otobüslere gerekli tüm bilgilere detaylı şekilde ulaşarak, güvenli bir seçim yapabiliyorlar. Ayrıca uzman BusStore ekipleri, alım-satımlarda gerekli devir, noter ve ruhsat işlemlerinin müşteri adına takibini de sağlıyor.

Giderek artan 2.el otobüs ihracatı 2015 yılında da devam ediyor

2. el ticaret ağında önemli bir yere sahip olan BusStore, pazardaki bilinirliğini artırmak, potansiyel alıcı ve satıcılara ulaşmak hedefleriyle aktivitelerini yoğun bir tempoda yürütüyor. Bu faaliyetler, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen sektörel fuar katılımları, otogar etkinlikleri, bölgesel müşteri organizasyonları, sektörel gazete/dergi ilan ve haber çalışmaları ile dönem dönem müşterilerin bizzat ziyaret edildiği aktiviteleri de kapsayan geniş bir iletişim yelpazesini oluşturuyor. Türkiye pazarının yanı sıra ihracat pazarlarında da faaliyet gösteren şirket, bu alanda da iş hacmini giderek artırıyor.Slider Altına