Mansur Yavaş’a “2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü”

13 Eylül 2021 Dergi: Eylül-Ekim 2021

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’nü kazandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, City Mayors Foundation (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor (Dünya Belediye Başkanı) organizasyonunda “2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü”ne layık görüldü.

Mansur Yavaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımla 2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’ne layık görüldüğünü duyurdu.

Yavaş videolu paylaşımında şunları ifade etti: “2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü'nü kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Size hizmet etme fırsatını bana sunduğunuz için teşekkür ediyorum.”

World Mayor’ın web sitesinde Başkan Yavaş’ın ödülü neden kazandığı şu açıklama ile belirtildi: “Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü, Türkiye’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, Avrupa ve Asya’nın büyük başkentlerine eşit bir metropol inşa etme çabası ve vizyonu nedeniyle verildi. Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinden bu yana halkın güvenini ve şeffaflığını esas alan bir liderlik tarzı geliştirmiştir. Yolsuzlukla mücadelesi cesaret ve inanç gösteriyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gıda yardımı, parasal destek ve diğer hayati hizmetlerin sağlanması da dahil olmak üzere bir dizi güvenlik ağı programı aracılığıyla toplumun yoksul ve en savunmasız kesimlerini destekledi. Covid sonrası bir dönüşüm için vizyonu da övgüye değer. Yeşil şehir projelerine, toplu taşımanın elektrifikasyonuna, temiz suya ve yenilenebilir enerjiye yatırım yapıyor. Belediye Başkanı Yavaş, Covid pandemisinin başlangıcından itibaren insanları tam olarak bilgilendirmenin önemini anladı. Bağlantıları zayıf olan bölgelere internet erişimi sağladı ve hemşehrileriyle iletişim kurmak için sosyal medyayı tam olarak kullandı. Belediye Başkanı’nın halihazırda uygulamaya koyduğu önlemler ve Türkiye’nin başkentine yönelik vizyonu Ankara’yı daha dayanıklı ve sürdürülebilir bir şehir yapacak. Dünya Belediye Başkanı Projesi’nin aldığı binlerce referans ve yoruma bakılırsa, Ankara halkı ve diğer bölgelerden ya da Türkiye’den pek çok kişi, Mansur Yavaş’ın şehri dünyanın en büyük başkentlerinden biri haline getireceğine inanıyor.”Slider Altına