Manisa Büyükşehir Belediyesi AVM, Otel, İş Merkezi ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi Projesi Wilo’ya Emanet

21 Temmuz 2020 Dergi: Temmuz-Ağustos 2020

İleri teknolojisi ve uzman kimliğiyle dünyada 148 ve Türkiye’de 28 yıldır faaliyet gösteren pompa sistemleri sektörünün öncü markası Wilo, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de prestijli projelerin profesyonel çözüm ortağı olmayı sürdürüyor. Wilo’nun birbirinden önemli projelerinin yer aldığı referans listesine, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve şehrin yeni yaşam merkezi olacak “Manisa Büyükşehir Belediyesi AVM, Otel, İş Merkezi ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi” projesi de katıldı. 
AVM, otel ve ofis olarak inşasına hızla devam edilen ve tamamlandığında şehrin yeni gözdesi haline gelecek projenin yangınla mücadele ile atık su, hidrofor ve sirkülasyon olmak üzere tüm su temin sistemlerinde tek çözüm ortağı olarak Wilo görev yapacak. Projenin yangınla mücadele sisteminde; 500gpm 160psi, 750gpm 210psi ve 1500gpm 145psi kapasitelerinde SCPFF model, yatay tip, bölünebilir gövdeli yangın pompaları yer alıyor. İki adet elektrikli pompadan oluşan ve dünyada en çok kullanılan NFPA20’ye uygun Wilo’nun UL listeli, FM onaylı yangın sistemlerinde, herhangi bir elektrik arızası olması durumda sistemin jeneratörden beslenebilmesi için pompa sayısı kadar otomatik transfer switch kullanılıyor. 
Projede en uygun pompa seçiminden, montaj ve işletmeye alınmaya kadar tüm süreçleri Kayseri Bayisi Çelebiler Mühendislik ile birlikte büyük bir titizlikle yürüten Wilo, Türkiye geneline yayılan güçlü servis ağı ile olası arızaya 24 saat içerisinde ilk müdahaleyi gerçekleştiriyor. Hizmet verdiği tüm segmentlerde olduğu gibi yangınla mücadele alanında da projelere değer katan Wilo, enerji verimliliği yüksek çözümleri sayesinde “Manisa Büyükşehir Belediyesi AVM, Otel, İş Merkezi ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi”ne maksimum enerji tasarrufu sağlayarak yüksek sistem verimliliği konusunda da katkıda bulunacak.Slider Altına