MAN ve UPI Trans’dan iş birliği 

30 Ekim 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

Ağır ticari araçlarda dünya markası MAN ile 27 yıllık köklü geçmişe sahip uzman lojistik firması UPI Trans arasındaki iş birliği kapsamında filonun tamamı, MAN marka araçlara dönüştürüldü. Bu kapsamda filoda bulunan farklı markalardaki araçlar takasa alınarak, yerine 40 adet yeni MAN çekici teslim edildi. Buna göre;

UPİ Trans;
8 adet MAN TGS 18.440 4X2 BLS,
4 adet MAN TGS 18.440 4X2 LLS-U,
12 adet MAN TGX 28.480 6X2-2 BLS ve
4 adet de MAN TGS 33.540 6X4 BBS çekiciyi filosuna katarken,

Upi Frigo;

12 adet MAN TGS 18.440 4X2 BLS, aracı operasyonlarına dahil etti.

Türkiye’de ilk kez UPI Trans filosuna giren 12 adet MAN TGX 28.480 6X2-2 BLS araçlar EURO 6 motor emisyon normlarına sahip. Araçlar, UPİ Trans’ın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde sipariş edildi

MAN ile UPI Trans arasında gerçekleştirilen iş birliği, gerek MAN tarafından sunulan ürün ve hizmet paketlerinin tamamını kapsaması gerekse filo yönetimine getirdiği yeni bakış açısı ile büyük önem taşıyor. MAN Finans tarafından finanse edilen proje; ikinci el satış birimi “MAN TopUsed”, özel geliştirilmiş filo yönetim sistemi “MAN Telematics”, tam kapsamlı “Bakım Paketi” ve “Uzatılmış Garanti” gibi süreçleri içeriyor.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. İstanbul Şubesi Kamyon Satış Müdürü İbrahim Altun, firma yetkilileri ile yapılan toplantılar neticesinde müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, 4 farklı tipte çekici aracın özel olarak konfigüre edildiğini belirterek, geniş bir yelpazede, standart üstü donanımlarla teslim edilen araçların, farklı taşıma modüllerinde kullanılacağını bildirdi.

MAN Telematics Sistemi, Türkiye’de ilk defa kullanılacak

Bu işbirliği aynı zamanda Türkiye’de bir ilki de kapsıyor. Anlaşma çerçevesinde MAN Telematics Filo Yönetim Sistemi, Türkiye’de ilk defa UPI Trans ve UPI Frigo araçlarında kullanılacak. MAN Telematics Sistemi; sürüş bilgilerinden detaylı sürücü analizlerine, harita ve yol bilgilerinden araçlara ait tüm teknik verilere kadar birçok bilgiye ulaşılmasını sağlayan bir donanım konumunda. Bu özellik araç filosunun doğru yönetilmesine imkân vererek önemli zaman ve maliyet avantajları sağlıyor. MAN Telematics Sistemi ile sürücü alışkanlıklarının takibi, hata/başarı analizleri ve sürücüler arası karşılaştırma yapmak mümkün. Bu analizler sayesinde sürücü hataları ve düzeltilecek konular tespit edilerek firmaya özel eğitim programları düzenleniyor.
İşbirliği, araçların 36 ay boyunca uzatılmış garanti ile tüm periyodik bakım ve parça değişimler dâhil tam kapsamlı bir bakım paketini de içeriyor. Bu paket ile birlikte; firmanın kilometre başına maliyetleri ilk günden itibaren biliniyor, sürecin kontrol edilebilir ve izlenebilir olması da teminat altına alınıyor.


Etiketler


Slider Altına