Header Reklam
Header Reklam

Karabük Belediyesi kaldırımları yeniliyor

18 Aralık 2015 Dergi: Kasım-Aralık 2015

Karabük Belediyesi Fen İşleri’ne bağlı ekipler Karabük genelinde kaldırım çalışmalarına hız verdi ve 100. Yıl, 200 Evler ve Bayır Mahallesi’nde sorunlu olan kaldırımlarda düzenleme çalışmalarına başladı. Bir taraftan kırılmış ve kullanılamaz haldeki toprak dolgulu kaldırımların yerine yeni kaldırımlar yapılırken, diğer taraftan ise şimdiye kadar hiç kaldırımı olmayan sokaklara kaldırımlar döşeniyor. 

Karabük Belediyesi, kaldırım çalışmalarına aralıksız devam ederken, engellileri de unutmuyor. Rahat hareket edebilmeleri için kaldırım çalışmaları yapılırken engeliler için engelli rampaları konuluyor.

“Karabük her gün gelişen, geliştikçe ihtiyaçları artan bir il. Biz de Karabük Belediyesi olarak bu ihtiyaçlara cevap vermek için ara vermeden çalışıyoruz” diyen Başkan Rafet Vergili, sözlerine şöyle devam ediyor: “Şehrimizde vatandaşlarımızın ulaşımlarının emniyetli bir şekilde sağlanması amacıyla kaldırım çalışmalarımıza hız verdik. Su, doğalgaz, asfalt çalışmalarının bittiği sokaklarımızda, kaldırım çalışmamız başladı. Vatandaşlarımızın güvenli ve daha rahat yürüyebilmelerini sağlama amacındayız. Kaynaklarımızı etkin ve verimli şekilde kullanarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz”.