İş Bankası’ndan “Denizleri Koruyalım Kredisi”

25 Eylül 2021 Dergi: Eylül-Ekim 2021

Çevreyi korumaya yönelik finansal enstrümanlarını geliştirmeye devam eden İş Bankası, bunlara “Denizleri Koruyalım Kredisi”ni de ekledi. 

Bankanın sunduğu kredi ile deniz kirliliğinin azaltılması, önlenmesi ve denizlerimizin korunması için, kullanılmış suların iyileştirilmesi ve yeniden kullanılarak geri dönüşümünün desteklenmesi, böylelikle su kaynaklarının kalitesinin korunması ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılması amaçlanıyor. 

Özellikle kıyı şeritlerimize yakın bölgelerde, ırmak nehir havzalarında denizlerin korunması için atıksu arıtma ve atıksu geri kazanım tesisi yatırımı yapmak veya mevcut tesislerini iyileştirmek isteyen işletmeler, İş Bankası’ndan uygun faiz oranlı ve geri ödemesiz dönemli, esnek ödeme planlı koşullarda kredi kullanabilecek. 

Global Compact Türkiye tarafından hayata geçirilen, kredi süreçlerinde çevresel ve sosyal risklerin değerlendirilmesini taahhüt altına alan “Türkiye Sürdürülebilir Finansman Bildirgesi”nin ilk imzacıları arasında bulunan banka, daha önce “Çevreci Taşıt Kredisi” ile yeşil binalardan işyeri alımlarını finanse etmede kullanılan “Çevreci İşyeri Kredisi”ni de sunmuştu. Slider Altına