IDC Türkiye “Kamu’da Dijitalleşme, Dijital Türkiye’nin Stratejik Yol Haritasi” Teması ile Yöneticileri Bir Araya Getirecek

05 Eyl 2018

IDC

IDC Türkiye’nin gerçekleştireceği Kamu Bilişim Yöneticileri Zirvesi 2018 de, 2019 yerel ve global önceliklerini göz önünde bulundurarak, kamu sektörünün önde gelen yöneticilerini Konya’da bir araya getiriyor. 21-23 Eylül tarihlerinde, Wyndham Ramada Plaza otelinde düzenlenecek Public CIO Zirvesi’nde, kamunun önemli karar vericileri, devletteki dönüşümde uygulanan son trend ve teknolojileri paylaşarak, pazardaki güncel çözümler hakkında bilgi verecek.

IDC Türkiye Kamu Bilişim Yöneticileri Zirvesi, uzman konuşmacıları ve zengin içeriğiyle gündemin nabzını tutmaya hazırlanıyor. Üç gün sürecek etkinliğin ana gündemleri arasında “Kamuda güvenlik stratejileri ve siber güvenlik yatırımları”, “Kamuda buluta bakış”, “Dijital devlet olmanın önemi ve Avantajları”, “Yeni nesil teknolojiler aracılığıyla vatandaşlara etkin dijital hizmetler sunmak “Veri Stratejisi Oluşturmak” ve "Blo Zinciri, Kognitif Teknolojierin Kamuda Yeri ve Önemi" gibi konular tartışılacak.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları “Türkiye’deki çoğu kamu kuruluşu dijital olma yolunda eski bilgi teknoloji altyapısını modernize etmek için yatırımlar gerçekleştirdiler ve bu amaca yönelik önemli adımlar attılar. Son dönemlerde de teknolojik gelişmelerle beraber; artan vatandaş etkileşimini daha iyi yönetmek, sahip olunan verileri korumak ve kamu yararına kullanabilmek, global platformlarda daha rekabetçi olabilmek adına IDC’nin 3. Platform (bulut, büyük veri, sosyal iş ve mobilite) ve inovasyon hızlandırıcı (robotik, kognitif, yeni nesil güvenlik gibi) olarak adlandırdığı çeşitli teknoloji platform yatırımlarını önceliklendirmeye başladıklarını gözlemliyoruz.

2016-2019 Ulusal e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı ile beraber Türkiye'nin 2019 sonunda dijital dönüşümde önemli bir aşamaya ulaşması amaçlanıyor. Bütüncül ve sürdürülebilir bir 'e-Devlet ekosistemi' yaratmak adına kamu kurumlarındaki CIO'ların dijital dönüşüm için geniş ve bütüncül bir vizyon ile dijital dönüşüm yol haritası oluşturması ve vatandaş/insan merkez odaklı bir yaklaşım ile yatırımlarını şekillendirmesi büyük önem taşımaktadır.”

Programda neler var?

Kamu CIO Zirvesi, üç güne yayılmış etkinlik programı süresince yaklaşık 80 üst düzey yönetici ve sektör temsilcilerini biraraya getiren kapsamlı networking olanakları, 30’den fazla konuşmacısı ve panelistiyle katılımcılarına renkli bir atmosfer yaşatmayı hedefliyor. Etkinlikte dijital dönüşümün kurumlara sağladığı avantajlarının yanı sıra dijital dönüşümün kurumlar içindeki yol haritası gibi güncel konular da masaya yatırılacak.

IDC’nin Türkiye Kamu CIO Zirvesi 2018 etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen sturkay@idc.com adresinden Sarper Türkay ile iletişime geçiniz. Ayrıca, etkinlik hakkında #idcpubliccio hashtag’ini kullanarak tweet atabilir ya da etkinliğe özel hazırlanan http://idcciosummit.com/publiccio2018 web sitesini ziyaret edebilirsiniz.