Header Reklam
Header Reklam

Hanwha Vision, Solidedge Kamerayı Piyasaya Sürüyor

06 Eylül 2023 Dergi: Eylül-Ekim 2023
Hanwha Vision, Solidedge Kamerayı Piyasaya Sürüyor

Küresel görüş çözümleri sağlayıcısı olan Hanwha Vision, yerleşik bir Wisenet WAVE VMS sunucusuyla pazarda ilk gerçek Katı Hal Sürücü bazlı kamera (SSD) olan SolidEDGE kamerayı piyasaya sürdü.  

Bu yelpazede PNV-A6081R-E1T ve PNV-A6081R-E2T olmak üzere iki model bulunmaktadır. Her ikisi de harici bir sunucuya olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Her iki kamera; video görüntülerini depolamak için bir bulut aboneliğine veya buluta video yüklemek için yüksek hızlı bir bağlantıya olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve size yerel olarak yerinde depolanan verilerinizin kontrolünü size verir. 

Gerçek bir sunucusuz çözüm 

SolidEDGE kamera; kenarda Wisenet WAVE VMS’yi çalıştırır ki gerçek bir sunucusuz çözüm olduğu anlamına gelir. Maliyetli ve yer tutucu bir sunucuya ihtiyaç olmaksızın güvenliği ve emniyeti temin eden daha etkin ve uygun maliyetli bir çözüme olan artan ihtiyacı karşılar. Bu yenilikçi sistem, VMS çalıştıran Windows sunucularında olduğu gibi zamanlanan İşletim Sistemi ve güvenlik güncellemelerine ihtiyaç duymaz. 

Bu sayede SolidEDGE kamera, örneğin ATM’ler çevresinde, güneş çiftliklerinde, elektrik trafo merkezlerinde, hemzemin geçitlerinde, otobüs terminallerinde ve küçük bağımsız dükkanlarda olduğu gibi bir sunucuya veya NVR’ye yerin olmadığı uzak kurulumlar için özellikle çekici hale gelmektedir.

Uzak erişim ve yönetim

SolidEDGE, Wisenet WAVE Sync’i kullanan bulut video yönetimiyle donatılmış olarak geldiğinden kullanıcılar Wisenet WAVE Mobil uygulamasını kullanarak gözetim sistemine her yerden uzaktan erişebilirler ve yönetebilirler. Video görüntüler ve veriler yerinde ve buluttan yönetilebilir, kullanıcılar ise kendi gözetim sistemlerini özel gereksinimlerine göre kolaylıkla özelleştirebilirler.

Güvenilirlik ve güvenlik

SolidEDGE kamera, kenarda güçlü bir donanım sistemiyle yerleşik Linux işletim sisteminde çalışır. Yerleşik Sağlam Sanayi Sınıfı SSD, geleneksel gözetim sistemlerine göre ek yararlar sağladığından sistem daha güvenilir ve kaydedilen görüntüler daha fazla güvendedir, çünkü kamerayla kaydedici sunucu veya bulut hizmeti arasında ağ üzerinde video akışı yapmaya gerek yoktur.  

SSD; video, veritabanı ve WAVE kurulum dosyalarını barındırdığından herhangi bir olayın gecikmesiz yakalanmasını sağlar. 

Ek kameralar

Her SolidEDGE kameraya 5’e kadar ek Hanwha kamera veya üçüncü taraf ONVIF’e uygun kameralar (3’ü Yapay Zeka özellikli) bağlanabilir ve böylece gereksinimler değiştikçe kuruluşların kendi gözetim sistemlerini kolaylıkla genişletebilmelerine imkan verir. Bu şekilde SolidEDGE sistemi başına toplam kamera sayısı 6’ya çıkar ve daha fazla özelleştirilebilir ve esnek bir sistem yapısı sağlanır. 

Depolama seçenekleri

SolidEDGE kamera iki depolama seçeneğiyle gelir: PNV-A6081R-E1T modeli 1TB SSD depolamaya ve PNV-A6081R-E2T modeli 2TB SSD depolamaya sahiptir. Bu da maliyetten, yerden ve bakım zamanından tasarruf sağlar. 

Entegre SSD sürücü, çok çeşitli çalışma sıcaklıklarında güvenilir video depolama sunar. Operatörler SSD sunucunun sağlığı üzerine bilgi sağlayan SSD Durum Yönetimiyle daha fazla gönül rahatlığına kavuşurlar.
  
Zor aşınan tasarım

Dahası SolidEDGE kamera, metal kılıflı RJ-45 terminal ve kamerayı değişen voltaja karşı koruyan gelişmiş topraklama çerçeve yapıları dahil takviye edilmiş dayanıklılık özellikleriyle tasarlanmıştır. Yoğuşmayı önlemek için su buharı denetimi sağlayan dahili bir hava menfezi vardır ve kamerayı örten sert kaplamalı dome köpüğü de çizilmelere karşı daha iyi dayanıklılık sağlar.Slider Altına