Header Reklam
Header Reklam

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin aile yaşam merkezlerinde Utarit geçiş sistemleri kullanıldı

20 Ekim 2017 Dergi: Eylül-Ekim 2017
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin aile yaşam merkezlerinde Utarit geçiş sistemleri kullanıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan aile yaşam merkezlerinde merkezi yönetilen üyelik takip ve geçiş sistemlerinin kurulmasında Utarit ile iş birliği yaptı. Tüm aile bireylerinin aynı anda faaliyette bulunduğu söz konusu merkezlerde kurulan sistem kapsamında her üyeye bir mifare teknolojisine sahip bir kart verildi. Bu kart sayesinde üyenin bağlı bulunduğu merkeze/ tüm merkeze girmesi sağlandı. 12 noktada yapılan üye kayıtları sırasında kartlar anında verilerek, üyelerin sistem üzerinden SMS veya e-mail aracılığıyla bilgilendirilmesi sağlandı. Sisteme ilişkin diğer bilgiler ise şöyle belirtildi:  

“Üye ile ilgili tüm kayıtların yapılabildiği sistemde, üye ile ilgili istenilen istatistiksel raporlar alınırken, aktif üyelikler takip edilebiliyor. Etkinlik planlamalarının ders kayıtlarının yapıldığı sistemde, etkinliklerdeki katılımın takibi yapılabiliyor.

Merkezlerdeki operatörler, üyeleri ile ilgili işlemleri yetkilerine bağlı olarak kendileri yapabiliyor. Sistemde üyelik ile birlikte personel ve ziyaretçilerin takibi de yapılabiliyor.

Ders kayıtlarının girilerek yoklamaların takip edilebildiği sistemde, derse katılan öğrencilerin raporları alınabildiği gibi üye ile ilgili tüm işlemler sistem üzerinden yürütülüyor”.