Header Reklam
Header Reklam

Akıllı Ulaşım Çözümlerinin Türk Mucidi INTETRA, İskandinav Merkezini Açtı

09 Mart 2021
Akıllı Ulaşım Çözümlerinin Türk Mucidi INTETRA, İskandinav Merkezini Açtı

Akıllı ulaşım çözümlerinin Türk mucidi INTETRA, Kuzey Avrupa’ya doğru genişliyor. Şirket, Kopenhag’da İskandinav merkezini açtı.

INTETRA, Türkiye’de akıllı ulaşım alanında bir pazar lideri olarak ölçeğini artırmak ve aynı zamanda Kopenhag’ın yenilikçi teknoloji ekosistemine girmek için Danimarka’da büyümeye karar verdi. Invest in Denmark ve Copenhagen Capacity kuruluşları desteğiyle Kopenhag’da İskandinav merkezini açan INTETRA CEO’su Mehmet Ömerberyoğlu şu bilgileri veriyor: “Avrupa'ya genişleme seçeneklerimizi araştırırken, bir dizi şehri ziyaret ettik ve bunların arasında Kopenhag, faaliyet alanlarımızda yeni teknolojiler geliştirmemiz için bize daha sıcak ve daha fazla seçenek sundu. Kopenhag merkezimizden daha da genişlemeyi planladığımız için Danimarka, İskandinav ülkelerine doğal bir geçit olma avantajına da sahip.” 

BloxHub - Yenilikçi ekosistem

BloxHub, INTETRA’nın yoğunlaştırılmış teknik yazılım ve donanım yoluyla trafik sorunlarına çözümler sağlama iş modeliyle uyumlu olan, sürdürülebilir kentleşmenin İskandinav merkezi. CEO Mehmet Ömerberyoğlu’nun belirttiği gibi, şirketin BloxHub’da bir ofis kurmaya karar vermesinin nedeni bu. Ömerberyoğlu, “Yeni teknoloji geliştirirken, diğer şirketlerle tanışın, ağları genişletin ve sadece hareketli bir iş ortamında olun. BloxHub bu açıdan bulunabileceğimiz en iyi yerlerden biriydi. BloxHub ile tanıştığımız için kendimizi şanslı hissediyoruz ve birçok üyelik fırsatından ve geniş iş ağından yararlanıyoruz” diyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.Slider Altına