Header Reklam
Header Reklam

Intertraffic İstanbul 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu

11 Nisan 2019 Dergi: Mart-Nisan 2019
Intertraffic İstanbul 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Fuar Merkezi’nde bugün başlayan ve 12 Nisan tarihine kadar sürecek olan Intertraffic İstanbul 10. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Akıllı Ulaşım, Yol Güvenliği, ve Park Sistemleri Fuarı uluslararası sektör profesyonelleri ile kamu yetkililerini bir araya getirdi.

Intertraffic İstanbul, ticari iş birlikleri kurulmasına aracılık etmesinin yanı sıra konferans ve yarışma programı ile de katılımcı ve ziyaretçilerine zengin kapsamlı bir ev sahipliği yapıyor. Fuar kapsamında güvenlik, altyapı, trafik yönetimi ve akıllı mobilite kategorilerinde Intertraffic İstanbul Bilim Kurulu tarafından değerlendirilen projeler arasında ödül alan katılımcı firmalar belli oldu.  

Aselsan, Türkiye Jandarma Genel Komutanlığı’nın kullanımı için tasarlayıp ürettiği ‘Mobil Plaka Tanıma Sistemi’ (MPTS) ile Yol Güvenliği ödülünün  sahibi oldu.

Ekaldes Lighting, direk gövdesi üzerinde LED ışıkları bulunan ve daha iyi görünürlük için trafik ışıkları ile aynı anda estetik olarak çalışan benzersiz ve yenilikçi ‘Alüminyum Trafik LED’li Sinyal Direkleri’ ile Altyapı kategorisi ödülünün sahibi oldu.  LED ve yaya aydınlatma ile yeni nesil alüminyum trafik sinyal direkleri %100 geri dönüştürülebilir malzeme ve LED teknolojisinin gücünü çevre dostu benzersiz bir trafik işareti direğinde birleştirmiştir.

Trafik Yönetimi kategorisinde; Bluepath, bir karayolu ağının yolculuk talebini, dijital haritadaki yol tabanlı yol tarifleri ve dağıtımlarıyla tanımlayabilen, kendi adını taşıyan yazılımıyla ödülün sahibi oldu. Sistem; OD Matrix’in tahminine, ikili analizlere dayanarak yolculuk oluşturma ile çekim oranlarının ve yönlü trafik akışının belirlenmesine göre makro ölçekli trafik yönetimi kararlarının verilmesini sağlamaktadır.

Parabol Yazılım , şehrin en doğru, gerçek zamanlı trafik koşullarının yol kullanıcılarıyla   paylaşıldığı ‘Dinamik Trafik Asistanı’ mobil uygulaması ile Akıllı Ulaşım ödülünün sahibi oldu..Bunun için birlikte çalışabilen bir sisteme sahip, tüm yollarla ilgili bilgileri paylaşan, trafik yöneticilerini, akıllı ulaşım sistemlerini ve vatandaşları birbirine bağlayan, günlük bir trilyondan fazla veriyi işleyen, bulut bilişimi ve büyük veriler ile zenginleştirilen bir mobilite platformu geliştirilmiştir.

Tüm ödül kategorileri içerisinde yapılan değerlendirme sonunda, Intertraffic İstanbul Özel Ödülü’nün sahibi Aselsan olmuştur.Slider Altına