Çevre sektörümüzün yeni fuarı 'IFAT Eurasia'

18 Mayıs 2015 Dergi: Mart-Nisan 2015
Çok sayıda yerli-yabacı firmanın ve yurt içi-yurt dışından ziyaretçilerin gezdiği fuar, Türkiye çevre sektörünün geldiği noktayı göstermesi bakımından da oldukça sevindirici ve umut vericiydi. Bunu, konuştuğumuz tüm firma temsilcilerinin yüzlerinde de görebildik.

Yıllarca yurt dışı fuarlara gidip, yeni teknolojiler, yeni çözümler arayan sektör temsilcileri katettikleri bu uzun yolun ardından, gerçekten de yerli üretim adına, saha uygulamaları adına başarılı işlere imza atmaya başladılar. Ancak bu başarılarını sergileyebilecekleri, tanıtabilecekleri etkili bir fuarları yoktu. Ama artık var diyebiliriz; tüm aradıklarını, görmek istediklerini hemen yanı başlarında bulabilecekler.

Her konuda olduğu gibi uzaktan izleyerek elde edileceklerin sığlığına karşın, içinde olarak, yaşayarak öğrenileceklerin çokluğu daha fazladır. Bu durum iş dünyasına yorumlandığında ise sonuç;  üretim demektir, büyüme demektir.

Bundan sonra her iki senede bir düzenlenmeye devam edecek fuarın, katılımcılarıyla, ziyaretçileriyle büyüyerek, ülkemizin ve coğrafyamızdaki tüm ülkelerin çevreyi koruyan çözümler geliştirmelerine katkı sağlamasını ümit ediyoruz.

Önümüzdeki sayıda görüşmek dileğiyle…

Etiketler


Slider Altına