Header

Wilo 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda sonuçlar belli oldu

02 Aralık 2016 Dergi: Kasım-Aralık 2016

Isıtmadan iklimlendirmeye, soğutma teknolojilerinden su teminine, atıksu tahliyesinden arıtma sistemlerine kadar pompa ve pompa sistemleri üretiminde dünyanın önde gelen markalarından biri olan Wilo’nun, azalan su kaynaklarına dikkat çeken Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. “Suyun Yolculuğu” temasıyla bu yıl ilk kez uluslararası olarak yapılan yarışmaya 12 ülkeden 400’e yakın fotoğrafçı, bin 400’e yakın eserle katıldı. Fotoğraf dünyasında gelenekselleşme yolunda emin adımlarla ilerleyen, bu yıl uluslararası kimlik kazanarak yarışmacılara farklı bir heyecan yaşatan fotoğraf yarışmasına, birbirinden etkileyici eserler katıldı.
Yarışmanın Seçici Kurulu’nu oluşturan; Fotoğraf Sanatçısı Aclan Uraz, Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar, İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı ve Fotoğraf Sanatçısı Tanju Akleman ile Wilo Türkiye Pazarlama Müdürü Melis Öner’in yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren başarılı eserler belirlendi. Wilo Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın sonucunda katılımcılar; madalya unvanı, para ödülü, mansiyon, sergileme ve FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü’nü kazandı.
Jürinin değerlendirmesi sonucunda, yarışmaya Türkiye’den katılanfotoğrafçı Hasan Hulki Muradi birinci oldu. FIAP Altın Madalya Ödülünü alan Hasan Hulki Muradi, 1000 USD para ödülünün de sahibi oldu. Hindistan’dan katılan fotoğrafçı Suman Bhattacharyya ise FIAP Gümüş Madalya ve 750 USD ile ödüllendirildi. Suman Bhattacharyya ayrıca FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü’nü de kazandı.
Üçüncülüğe hak kazanan eser yine Hindistan’dan katılan bir fotoğrafçıya aitti. Abhijit Banerjee, FIAP Bronz Madalya’yı ve 500 USD para ödülünü kazandı. Yapılan değerlendirmede ayrıca mansiyon ve sergileme hakkı kazanan eserler de belirlendi.