Slider Altına

Vanlılar Parklarla Nefes Alacak

24 Ağustos 2015 Dergi:

Van Büyükşehir Belediyesi, yeşil alan ve park çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. Yapımlarına başlanan Edremit Sahil Parkı, Koruluk Piknik alanı, Hoşap, Saray, Özalp ilçe parkları, Fidanlık Parkı, Fidanlık Parkı ikinci etabı, Akköprü Deresi ikinci etabı ve Van Kent Parkı çalışmaları 2015 yılında tamamlanması planlanıyor. 
Van Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılı stratejik planı içerisinde açıkladığı yeşil alan ve park çalışmalarına devam ediyor. 2015 hedefleri içerisinde açıklanan parkların büyük bir bölümü biterken, bazı çalışmaların da ihaleleri yapılarak yıl sonunda tamamlanacak. Sadece kent merkezi değil, ilçelerde de park çalışmaları yapan büyükşehir, yıl sonuna kadar yapacağı çalışmalarla ilde kişi başına düşen yeşil alan miktarında önemli bir sıçrama yapacak. Edremit Sahil Parkı, Koruluk Piknik alanı, Fidanlık Parkı ikinci etabı, Hoşap, Saray, Özalp ilçe parkları, Fidanlık Parkı, Akköprü Deresi ikinci etabı ve Van Kent Parkı'nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bazı parklarda çalışmaların büyük bir bölümü tamamlanırken, bazı parkların da ihaleleri yapılarak çalışmalara başlandı. 

"Van Kent Parkı, Kente Nefes Aldıracak"

Edremit yolu üzerinde, bölge hastanesi bitişiğinde, 40 bin metrekare alan üzerinde yapımına geçen yıl başlanan Van Kent Parkı, Ağustos ayı itibariyle tamamlanacak. Her yaş grubuna ve engellilerin kullanımına uygun olarak tasarlanan park, bölge hastanesinden gelecek hasta yakınları da dikkate alınarak halkın dinlenebileceği çok sayıda oturma mekanları tasarlandı. Aile bireylerinin birlikte, kaliteli zaman geçirebileceği çocuk oyun alanları, spor alanları ve satranç alanlarının da yapıldığı parkta, eğitim atölyeleri, amfi ve şenlik-festival alanları da bulunuyor. 

Kaynak: www.cihan.com.tr


Etiketler