Header Reklam
Header Reklam

Kon-Tek A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı M. Ragıp Keçik; “Otomasyon Sektöründe “Anahtar Teslimi” Taahhüt Hizmetleri Sunuyoruz”

07 Eylül 2012 Dergi: Temmuz-Ağustos 2012

Faaliyetlerimiz içinde su sektörü önemli bir yer tutuyor 

Proje ve taahhüt birimimiz bünyesinde yer alan tecrübeli otomasyon ve mühendislik ekibimizle;  su, yiyecek-içecek metal paketleme ve maden sektörlerinde“Anahtar Teslimi” yurtiçi ve yurtdışı taahhüt hizmetleri sunuyoruz. Bu faaliyetlerimiz arasında su sektöründeki otomasyon projeleri de önemli bir yer tutuyor.  Bir arıtma tesisinde öncelikle elektrik enerjisinin taşınması gerekir. Çoğu zaman havai hat veya yeraltı kablosu ile iletim gerçekleşir. Orta gerilim şalt merkezi ve orta gerilim trafosunun sonunda da alçak gerilim ana dağıtım panoları, bu panolardan sonra da motor kontrol (MCC'ler) ve otomasyon panoları olur. Bu bölüm işin elektrifikasyon kısmıdır. Yazılım ve otomasyon kısmında ise otomasyon yazılımı, uygulama yazılımı ve bunun entegrasyonu, haberleşme, saha enstallasyonu, devreye alınması, geçici kabulü ve müşteriye teslimi söz konusudur. Biz Kon-Tek olarak arıtma veya içme suyu tesisinde bu bahsettiklerimin hepsini gerçekleştirebiliyoruz.

Tahrik uzmanlığı sayesinde edinmiş olduğumuz yolverme sistemlerindeki tecrübemizi, “su” projelerindeki enerji tasarrufu ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde otomasyon- haberleşme-taahhüt hizmetlerini de katarak müşterilerimiz için sürekli geliştiriyoruz.

Faaliyetlerimizi kısaca; enerji nakil hatları, OG hücre & OG trafo, AG dağıtım panoları, sürücü ve/veya motor kontrol panoları, otomasyon panoları, bilgi işlem-otomasyon yazılım entegrasyonu, yazılım & donanım- haberleşme, kurulum ve saha enstallasyonu, devreye alma, geçici kabul müşteriye teslim seklinde özetleyebiliriz.
Slider Altına