Header Reklam
Header Reklam

Play Marmara “Denizi” Raporu Yayında

22 Ocak 2022 Dergi: Ocak-Şubat 2022
Play Marmara “Denizi” Raporu Yayında

Marmara Belediyeler Birliği ve Play the City ortaklığıyla Marmara Urban Forum-MARUF için oluşturulmuş Play Marmara ciddi oyununun 2021 sürümü Play Marmara “Denizi” raporu yayımlandı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından yapılan açıklamada; Play Marmara’nın, Marmara Belediyeler Birliği ve Play the City ortaklığıyla Marmara Urban Forum-MARUF için oluşturulmuş çok aktörlü ciddi bir oyun olduğu belirtildi. Açıklamaya göre; oyunun ilk sürümü 2019 yılında yayımlandı. Katılan belediye başkanları ilk tura Marmara Denizi’nin temizlenmesiyle başladı. Oyunun kuralı açıktı: Bir belediye başkanı işbirliğini reddederse, deniz olduğu gibi kirli kalırdı.

Marmara Belediyeler Birliği, oyunun 2021 sürümü Play Marmara “Denizi”nde, Marmara Denizi’ne noktasal ve yayılı kaynaklar aracılığıyla dökülen atık suyun sürdürülebilir yönetimine odaklanıldığını ifade etti. Play Marmara “Denizi”nde deniz suyu kalite parametrelerindeki değişiklikler ve deniz ekosistemindeki gelişmeler, çevrimiçi ve çevrimdışı yürütülen hibrit bir oyun süreci üzerinden tartışıldı. Play Marmara “Denizi” ortakları Marmara Belediyeler Birliği (MBB), Play the City, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü’dür.

Play Marmara Denizi RaporuSlider Altına