Yeşil Büyüme ve Küresel Hedefler için Ortaklık 2030 (P4G) ve Dünya Bankası Belediye Fonları Açıklandı

20 Şub 2018

p4g

Danimarka hükümeti, P4G (Partnering for Green Growth and the Global Goals 2030) olarak bilinen 4 milyon dolarlık yeni bir fon ile sürdürülebilir kalkınma için küresel çözüm üretenleri destekleyecek. İnsanlığın temel ihtiyaçları arasında gösterilebilecek tarım ve gıda, su, enerji ve sağlıklı şehirler ana başlıklarına odaklanan fon için 5 Şubat 2018'de başlayan başvurular 30 Mart'a kadar devam edecek.

İş dünyası, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek daha adil ve kapsayıcı bir dünya için çözümler üretilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan fonun, 2018 çerçevesi 23-26 Ocak'ta Davos, İsviçre'de gerçekleşen Dünya Ekonomik Forumu sırasında belirlendi.

Dünya Bankası İklim ve Enerji için Küresel Belediyeler Koalisyonu

Buna ek olarak, 12 Aralık 2017'de Paris'te gerçekleşen İklim Zirvesi (One Planet Summit) sonrasında Dünya Bankası da sürdürülebilirliği artırmak ve iklim değişikliğine karşı mücadele etmek amacıyla İklim ve Enerji için Küresel Belediyeler Koalisyonu (The Global Covenant of Mayors for Climate and Energy) ile iş birliğini açıkladı. Bu kapsamda, önümüzdeki üç yıl içinde, dünya çapında 150'den fazla belediyeye 4,5 milyar dolar finansal kaynak sağlanarak, belediyelerin çevre konusunda hassas politikalar geliştirmeleri ve yeşil teknolojilerin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Kaynak: danishgreengrowthnetwork.com


Etiketler