Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ve Çatı Cephe Malzemeleri Ödülleri Kazananları Belli Oldu

30 Mart 2022 Dergi:

Yalıtım Dergisi tarafından 19.su düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile Çatı ve Cephe Dergisi tarafından 11.cisi düzenlenen “Çatı Cephe Malzemeleri Ödülleri” sahiplerini buldu.

BAU Teknolojileri Dergisi’nin organizasyonu altında, 21 Mart tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen Seçici Kurul toplantısında ödül kazananlar belirlendi. Toplantıya İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gül Koçlar Oral, İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen, CEPHEDER Yönetim Kurulu Başkanı Cengizhan Okur, EPSDER Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ateş, Sürdürülebilirlik Danışmanı Ömer Moltay ve aday firmaların yetkilileri katıldı.
Bu yıl, Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” kategorisinde iki aday, Çatı Cephe Malzemeleri Ödülleri “Yılın Cephe Malzemesi” kategorisinde iki aday okurlar ve Seçici Kurul tarafından oylandı. Oylama sonucunda ödülleri kazananlar belli oldu. 
Yılın Isı Yalıtımı Ürünü Ödülü’nü B-s1-d0 R-Flex Elastomerik Kauçuk Köpüğü ürünü ile ODE Yalıtım A.Ş. kazandı. Yılın Cephe Malzemesi Ürünü Ödülü’nü Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 50/25 ürünü ile Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. kazandı.  
Yılın Su Yalıtımı Ürünü, Yılın Ses Yalıtımı Ürünü, Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü, Yılın Profesyoneli, Yalıtım Sektörüne Katkı Özel Ödülü okur oylamasına sunulmadan sahiplerini buldu. Aynı yöntemle, Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nde, Yılın Çatı Sistem Bileşeni Ödülü ile Yılın Profesyoneli Ödülü de B2B Medya editörler kurulunun değerlendirmesi sonucunda belirlendi. 
Kazananlara ödülleri Yapı Fuarı-TurkeyBuild İstanbul’da B2B Medya standında 23-24 Mart tarihleri arasında takdim edildi. 

Ödül kazananların tam listesi:
Yılın Isı Yalıtımı Ürünü
 B-s1-d0 R-Flex Elastomerik Kauçuk Köpüğü, ODE Yalıtım A.Ş.
Yılın Su Yalıtımı Ürünü
Epikon Eternal SBS Katkılı Polimer Bitümlü Su Yalıtım Örtüsü, ODE Yalıtım A.Ş.
Yılın Ses Yalıtımı Ürünü
Fullboard Full Plus+ Yoğunluğu Artırılmış Alçı Plaka, Fullboard Yapı Elemanları A.Ş.
Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü
Dalmaçyalı Stonewool Barrier Taşyünü Yangın Bariyeri, Betek Boya ve Kimya San. A.Ş.
Yılın Profesyoneli
Erdil Dinçer, Baumit Türkiye Satış ve  Pazarlama Direktörü
Yalıtım Sektörüne Katkı Özel Ödülü
EPSDER
Yılın Cephe Malzemesi
Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 50/25, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.
Yılın Çatı Sistem Bileşeni
Aluform Platinum Pv Photovoltaic-Quick Fix Çatı Paneli, Aluform Pekintaş Alüminyum     San. ve Tic. A.Ş.
Yılın Profesyoneli
Cavit Mocan, Tepe Betopan Genel MüdürüSlider Altına