wire ve Tube Fuarlarının 2016 ayağı 4-8 Nisan’da düzenlenecek

30 Ekim 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

Messe Düsseldorf, 4-8 Nisan 2016 tarihleri arasında tel, kablo ve boru üretimi alanında dünyanın en önemli sektörel etkinliklerinden birine ev sahipliği yapacak. 2 bin 500 dolayında katılımcı firma, wire-Uluslararası Tel ve Kablo İhtisas Fuarı ve Tube-Uluslararası Boru İhtisas Fuarı çerçevesinde buluşacak. Uluslararası uzmanlar, sektörlerindeki yenilikleri tanıtmak, ikili görüşmelerde bulunmak ve ticari bağlantılar kurabilmek amacıyla iki yılda bir Düsseldorf Fuar Merkezi’nde biraraya geliyor.

Tel, kablo ve boru üreticileri-her zamanki gibi net bir plan çerçevesinde tasarlanmış olan-15 fuar salonunda en yeni ürünlerini tanıtacaklar. Tel ve kablo üretim sektörleri wire Fuarı için fuar merkezinin 9-12 ve 15-17 no’lu salonları arasında buluşurken, boru sektörü ürünlerini Tube kapsamında 1-7 no’lu salonlarda ve 7a salonunda sergileyecek. Fuar giriş bileti aynı tarihte her iki fuar için de geçerli olacak. Sektörlerinde lider iki fuarın eş zamanlı düzenleniyor olması, ziyaretçilerin iki sektörün oluşturduğu sinerjiden yararlanmasına olanak sağlıyor.

2014 yılında çelik boru üretimi, bir önceki yıla kıyasla % 8 artarak, 165 milyon ton ile tüm zamanların rekoruna ulaştı. Ancak geniş çaplı boru pazarında kısmen kapasite fazlası meydana geldi. Avrupa Birliği genelinde çelik boru üretimi 2014 yılında % 9’luk  artışla 13 milyon tona yükseldi ve böylelikle nispeten zayıf geçen 2013 yılı sonrasında sektör tekrar canlanmış oldu. Hatta Çin Halk Cumhuriyeti’nde üretim % 10’luk artışla toplam 87 milyon tona tırmandı. 2015 yılı için de-çok belirgin olmamakla beraber-üretimde artış bekleniyor.       


Etiketler


Slider Altına