WIN EURASIA Fuarında Forklift ve İstifleme Makineleri İlgi Çekti

03 Temmuz 2022 Dergi:

TSM GLOBAL çatısı altında yer alan dünyanın önde gelen forklift, istif makinesi ve liman ekipmanları markası Hyster, WIN Eurasia 2022 Fuarı’nda sergilediği ürün hattı ile büyük ilgi gördü.

08-11 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen WIN Eurasia Fuarın 7. Holde yer alan standı ile Hyster geniş ürün hattını ve ileri teknolojisini ziyaretçilerle buluşturdu. Fuarda Hyster’in başta lojistik sektörü olmak üzere fabrika, tesis, depo, market gibi pek çok iş kolu ve çalışma sahasının ihtiyacı elektrikli transpaletler ve istif makineleri yer aldı. Düşük enerji tüketimi, ileri güvenlik donanımı, mükemmel operatör konforu ve sürüş kolaylığı, yüksek kapasite ve hızı ile dikkat çeken Hyster depo içi ekipmanları, rakiplerine göre düşük yatırım ve işletme maliyeti ile öne çıktı. Fuarda Hyster’in sektörde büyük beğeni toplayan R1.4 reach truck serisi yanı sıra P1.6 ve P2.5S Biga binicili ve yaya kumandalı elektrikli transpaletleri ile S1.6 serisi istif makineleri de yer aldı.

Ürün gamında geniş elektrikli forklift seçeneğine sahip Hyster, fuarda J1.6XNT serisi üç tekerlekli forklift yanı sıra J2.0XN, J3.0XN ve J5.5XN serisi dört tekerlekli elektrikli forklift modellerini de sergiledi.

Hyster’in dizel forklift standartlarında çıtayı yükselten FT serisine ait 9 tonluk H9.0FT modelinin sergilendiği stantta ayrıca H3.0FT ve H5.5FT modelleri de yer aldı. Hysterin bir diğer dizel modeli H3.0UT serisi de yine fuarda sergilenen dizel forkliftlerden oldu.Güçlü ve yaygın servis ağının da bir araya geldiği fuar süresince müşterilere sunulan hizmetler, ürünlerdeki yenilikler, satış sonrası hizmetler ve diğer konularda bilgiler verilirken, ziyaretçiler makineleri yakından inceleme fırsatı buldular. TSM GLOBAL’in büyük ilgi gören standı, ürün çeşitliliği, çözüm odaklı hizmetleri ile ziyaretçilerden tam not aldı.

Otonom Forklift ve İstifleme Makineleri Fuarın Çekim Odağındaydı

Forklift ve istif makinelerinde otonom teknolojiler Quick Lift Makine – Yale Türkiye tarafından tanıtıldı. Yale otonom forklift ve istif makineleri 24 saat durmaksızın çalışabiliyor.

Forklift, istif makinesi, depolama ekipmanları sektöründe Yale ürün grubu ile faaliyet gösteren Quick Lift Makine, Koç Holding Tasarım Entegrasyon ekibi ile geliştirilen hem otonom hem manuel kullanıma uygun şekilde çalışan forklift ve istifleme makinelerini tanıttı. WIN Eurasia Fuarı’nda hazırlanan özel demo alanında ziyaretçilerin beğenisine sunulan Yale marka otonom cihazlar büyük ilgi çekti. Üretim tesislerinin ihtiyacı tanımlı işleri tamamen otonom olarak yapan forklift ve istif makinelerinin, ekstra yüksek maliyetli alt yapı yatırımlarına da ihtiyacı bulunmamakta.

“Otonom cihazlar 24 saat durmaksızın çalışabiliyor’’

Otonom makinelerin özellikleriyle ilgili bilgi veren Yale Türkiye - Quick Lift Marka Müdürü Barış Can, “Forklift ve istif makinelerin otonom dönüşümünü yapıyoruz. Yerli çözüm ortaklarımızla birlikte bu dönüşüm için çalışıyoruz. Dünyada ve Türkiye’de otonom cihazlar son dönemde oldukça yaygınlaştı. Bizim ürettiğimiz otonom cihazlar gerektiğinde manuel olarak da kullanılabiliyor. İşletmeler piyasada olan otonom cihazları kullanıyordu, farklı işler için ise manuel makinelere ihtiyaç duyuluyordu. Sergilediğimiz ürünler hem otonom hem manuel olarak kullanılma özelliğine sahip. Bu sebeple işletmelerin farklı türde makinelere yatırım yapmasına gerek kalmıyor. Otonom cihazlar 24 saat durmaksızın çalışabiliyor’’ dedi.

Akıllı makineler, akıllı çözümler…

Doğal navigasyon yöntemi kullanan sistem, çalışacağı alanı kendisi öğreniyor ve ekstra bir yönlendirmeye ihtiyaç duymuyor. Sistem ayrıca makinelerin anlık olarak takibi, kullanım oranları, çalışma esnasında hangi noktalarda hangi sebeplerden dolayı durdukları gibi birçok veriyi analiz edip raporlama da yapabiliyor. Böylece üretim süreçlerinde nerelerde iyileştirmeler yapılabilir, verimlilik nasıl artırılabilir buna dair detaylı analizlerle karar vermeniz mümkün olabiliyor.

Otonom cihazların yük pozisyonlama hassasiyeti 2 mm’ye kadar sağlanabiliyor. Sistem sadece taşımada otonom olmanın ötesinde, pek çok entegrasyona da açık hale getirilebiliyor. Yerli çözümler ve yazılımlar ile tüm bu ve daha pek çok avantajı bir arada sunan Yale otonom forklift ve istif makineleri, üretim maliyetlerine olumlu etki yaparak verimliliği de artırıyor.

Fabrikada tamamen otonom çalışan Yale forklift ve istif makineleri enerji doluluk oranlarını da kendisi takip ediyor. Bataryası azalan istif makinesi, temassız şarj yöntemi ile kendi kendini şarj edip tekrar çalışma sahasına dönerek kaldığı yerden işine devam edebiliyor.

Yale geniş ürün hattı ile dikkat çekti

Öte yandan fuarda ikinci bir stant ile müşterilerine Yale’in dizel ve akülü forklift seçeneklerini sergileyen Quick Lift, istif çözümleri ile de dikkat çekti. İleri teknolojisi, güçlü ve sağlam yapısı ile işletmelerin ihtiyacı çözümleri tek çatı altında toplayan Yale, geniş ürün hattı sayesinde avantajlı çözümleri bir arada sundu.


Etiketler


Slider Altına