Wilo, Denetim Gücünü HoloLens 2 ile Artırıyor

19 Nisan 2022 Dergi:

Wilo, yüksek verimli pompa çözümleriyle hayatı kolaylaştırırken, denetim gücünü de HoloLens 2 teknolojisi ile artırıyor. Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik deneyimlerini tek bir yapıda birleştirerek karma gerçeklik tecrübesini kullanıcılara sunan ileri teknoloji HoloLens 2 akıllı karma gerçeklik gözlüğü ile Wilo, yatırım maliyetlerinin yüksek olduğu test istasyonlarının verimli kullanılmasını sağlıyor. Kapsamlı projelerinin altyapı çalışmalarında kullanılacak pompa sistemleri için hızlı ve erişilebilir keşif imkanı sunan HoloLens 2 teknolojisi ile Türkiye’deki yatırımcılar Almanya, Fransa, Hindistan ve Çin’deki uygulama testlerini takip edebiliyor. 

Dijital gelişmelerden yararlanarak Wilo’nun tüm dünya geneline yayılmış olan fabrikalarındaki yatırımlarının verimli kullanmaya başladığını belirten Wilo Türkiye Fabrika Müdürü Nurcan Çelik, “Dijital dönüşüm denilen kapsamı hem ürettiğimiz ürünlerde hem de teknolojik alt yapılarda oldukça fazla kullanmaya çalışıyoruz. HoloLens 2, bu çalışmalar için verebileceğimiz başarılı örneklerden biri. Özellikle yatırım maliyetlerinin yüksek olduğu test istasyonlarının verimli kullanılmasında büyük bir ayrıcalık sağlayan bu teknoloji ile denetimlerimizi de hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin, Almanya’da üretimi gerçekleştirilen dalgıç pompa sistemlerini Türkiye’deki yatırımcılara uzaktan izleme ve keşfetme imkanı veriyoruz. Bu da her iki taraf için hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlıyor” diye konuştu.  

Teknolojiyi kullanarak kendi sektöründe fark yaratan firmalar özellikle pandemi döneminde daha da hızlandı. Bütün dinamiklerin neredeyse baştan aşağı değiştiği son iki yıl içerisinde teknoloji, şirketler için de büyümenin itici gücü haline geldi. Pandeminin başında özellikle ülkelerin salgına önlem olarak kapılarını kapatmış olması dijital dönüşümün farkındalığını da arttırmış oldu. İnovatif faaliyetleri ile dikkat çeken Wilo, HoloLens 2 ile dijital dönüşümünü arttırarak, uzaktan çevrimiçi kalite ve tedarikçi denetimlerinde kolaylık sağlayarak zaman kaybını önlüyor.
 Slider Altına