Header

Wavin yeni kurumsal vizyonunu belirlediği amacını duyurdu

20 Nisan 2020 Dergi: Mart-Nisan 2020

Wavin yeni kurumsal vizyonunu belirlediği amacını dünya çapındaki 12 bin çalışanının tümüne duyurdu. İnşaat ve altyapı sektörünün lider oyuncularından Wavin, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin gelecekteki küresel zorluklara karşı mücadelesine katkıda bulunmak istiyor. Bu doğrultuda, belirlenen amaca ulaşılması sadece Wavin’in sunduğu ürün ve hizmetler ile ilgili değil, aynı zamanda Wavin’in bunu nasıl yaptığı sorusuyla da ilgili. Wavin’in dünya çapındaki 12 bin çalışanına eş zamanlı gerçekleştirdiği sunum, amaç odaklı bir organizasyon için belirlenen dönüm noktasının ilk adımı.

Sosyal zorluklar
Dünyadaki şehirler büyümeye devam ediyor. Birleşmiş Milletler araştırması, 2030 yılına kadar dünya nüfusunun %70’inden fazlasının büyük şehirlerde yaşayacağına işaret ediyor. Kentleşme ile birlikte sürdürülebilir inşaat, güvenli ve verimli su tedariki, hijyenik tesisat koşulları ve yağmur suyu & atıksuların tahliyesi konularında zorluklar yaşanıyor. İklim değişikliği, şehirlerin giderek artan kuraklık veya sel felaketleriyle uğraşmak zorunda kaldığı anlamına da geliyor. Bu sorunları çözmek içinse geniş kapsamlı tedbirlere ve eylemlere ihtiyaç var.

Şehirleri refah seviyesi yüksek ve yaşanabilir kılmak
Wavin, su yönetimi alanında etkileyici bir geçmişe sahip. Şirket, 1955 yılında Hollanda’daki su şebekesini modernleştirmek için kuruldu. Sonraki yıllarda Avrupa ve Latin Amerika’da pazar lideri haline geldi. Bugün, bina ve altyapı alanındaki yenilikçi çözümleri ile küresel bir marka olarak biliniyor. Belirlediği yeni amacı “Sağlıklı ve Sürdürülebilir Ortamlar İnşa Etmek” ile birlikte Wavin, gelecekte şehirleri refah seviyesi yüksek ve yaşanabilir hale getirmek için çalışıyor. Peki, nasıl? Belirlenen amaca hizmet etmek için 4 temel ilke konusunda harekete geçerek:

  • Güvenli ve verimli su tedariki, 
  • Daha iyi tesisat ve hijyen koşulları, 
  • İklim değişikliklerine karşı dirençli şehirler 
  • Daha iyi bina performansı.

Karar vericilerle iletişim
Wavin aynı zamanda sosyal tartışmanın bir parçası da olmak istiyor. Dünyada 60’tan fazla Wavin ofisinde ve fabrikasında eşzamanlı gerçekleştirilen sunumlarda CEO Maarten Roef, Wavin’in yaşadığımız küresel sorunların çözümü için dünya genelinde belediyeler, gayrimenkul ofisleri, sivil toplum kuruluşları, mühendisler, bilim adamları, tesisatçılar ve müteahhitlerle sağlam bir diyalog kurmak istediğini belirtti.
 


Etiketler