Header Reklam
Header Reklam

Wavin, Şehirlerin Sesine Bu Filmler ile Kulak Veriyor

13 Ocak 2022 Dergi: Ocak-Şubat 2022
Wavin, Şehirlerin Sesine Bu Filmler ile Kulak Veriyor

Wavin’in sağlıklı ve sürdürülebilir ortamlar inşa etme hedefini, kentlerin sahibi olan insanları harekete geçirmek amacıyla kentlerde yaşanan zorlukları şehrin dilinden anlattığı farkındalık projesi “I’m Your City (Ben Senin Şehrinim)” isimli filmin ardından “Her kararı iyi değerlendir” isimli filmi ile şehirlerin büyük zorluklarla karşı karşıya kalmasını yeniden ele aldı.

Türkiye’de 50 yıldır plastik boru sektöründe faaliyet gösteren Wavin, tüm organizasyonel süreçlerini “Sağlıklı ve Sürdürülebilir Ortamlar İnşa Etmek” amacıyla belirlediği dört temel hedefi doğrultusunda yürütüyor.

  • “Güvenli ve verimli su tedariki”,
  • “Daha iyi tesisat ve hijyen koşulları”,
  • “İklim değişikliklerine karşı dirençli şehirler” ve
  • “Daha iyi bina performansı”

hedefleri ile çalışmalarını sürdüren Wavin, gelecekte şehirleri yaşanabilir kılmak ve ürünlerin daha da geliştirilmesi için inovatif çalışmalarına devam ediyor. Son olarak konuya ilişkin  dikkat çeken bir farkındalık kampanyası başlatan Wavin, kentlerin yaşadığı büyük zorlukları “Ben Senin Şehrinim (Şehirlerimizin Sesi)” filminin ardından “Her kararı iyi değerlendir” adlı kısa filmle şehirlerin dilinden anlatıyor. 

Ben Senin Şehrinim

Wavin’in global olarak imza attığı farkındalık projesinde; iklim değişikliği ve etkilerinin, önümüzdeki yıllarda da kritik bir konu olmaya devam edeceği aktarılıyor. “Ben Senin Şehrinim” filminde kentlere ses verilerek, karşı karşıya oldukları zorlukları ve onları geleceğe hazırlamak için şehirde yaşayanlara nasıl ihtiyaç duydukları anlatılıyor. Wavin bu kısa filmle; daha yaşanabilir geleceğin, dayanıklı  şehirlerin, buralarda yaşayan insanların duyarlılığıyla tasarlanacağını vurguluyor. 

Her kararı iyi değerlendir

Konunun devamı olan “Her kararı iyi değerlendir” isimli filmde ise kentsel dayanıklılık yaratma konusunda şehirlerin büyük zorluklarla karşı karşıya kalmasına değiniliyor. Film, izleyiciyi “Her kararı iyi değerlendir” sloganıyla çözüme teşvik ediyor ve alınacak her doğru kararın kentsel yaşam ve suyun korunması anlamında önemli pozitif sonuçlarının olacağını vurguluyor. İklim değişikliği ve kentleşmenin şehir ve içinde yaşayan insanlar üzerinde yarattığı büyük etkiler çarpıcı hale getirilerek “Şimdi harekete geçme zamanı!” deniliyor. Uygulanan çözümlerin gelecek nesiller için de işe yarar olması gerektiğinin altı çizilerek, alınacak her kararın bir sonucunun olacağı söyleniyor. Gelecek için her kararın iyi değerlendirilmesine dikkat çekiliyor. 

Şehirde yaşayanların dahil edildiği bir sürdürülebilirlik anlayışı

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre kâr amacının ötesine geçerek küresel sürdürülebilirliği temel alan Wavin, daha iyiye odaklanmanın yanı sıra, sadece çalışanlar için bir değer duygusu yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda kullanıcılar ve paydaşları da dahil edeceği bir diyalog başlatıyor. Wavin gibi düşünen müşteriler, ortaklar ve paydaşlarla olan işbirliği sayesinde sürdürülebilirlik çıtasını yukarılara taşımaya hazırlanıyor. 

I’m Your City (Ben Senin Şehrinim-Şehirlerimizin Sesi)


 

Make Every Decision Count (Her kararı iyi değerlendir) Slider Altına