Header Reklam
Header Reklam

Wavin’den Yeni Webinar: İklime Dirençli Şehirler

22 Haziran 2021
Wavin’den Yeni Webinar: İklime Dirençli Şehirler

Wavin’in 23 Haziran Çarşamba günü düzenleyeceği “İklime Dirençli Şehirler” webinarında iklim değişikliğine bağlı olarak şehirlerin karşı karşıya kaldığı sorunlar ve alınabilecek önlemler konuşulacak.

İklim değişikliğinin yarattığı sel, kuraklık, kentsel ısı stresi, yer üstü su kirliliği ve yer altı sularının tükenmesi su kaynaklarımızı önemli şekilde etkiliyor. Bununla birlikte şehirlerin plansız büyümesi ve artan nüfusla birlikte suya erişim daha da zor bir hale geliyor.

Şehirlerimiz büyüdükçe ve iklim değişikliğinin etkileriyle mücadele ettikçe, sorunları çözmek için daha akıllı ve daha bütünleşik çözümlere ihtiyacımız gün geçtikçe artıyor. Gelecekte, kalıcı yağmur suyu yönetimi çözümleri yalnızca yağmur suyunun tahliyesi ile ilgili olmayacak. Aynı zamanda kurak dönemler için suyu depolamak ve yeniden kullanmak ve kentleşmenin neden olduğu artan su talebini karşılamak, daha yeşil şehirlerin gelişmesi için anahtar olacaktır.

Wavin’in düzenleyeceği bu webinarda bu sorunlar konuşularak, şehirlerin iklime ve artan nüfusa karşı altyapılarını nasıl daha dirençli hale getirebileceği katılımcılarla paylaşılacak.

Aynı zamanda yayınlanan yönetmelikler incelenerek mevcut mevzuatlar dinleyicilere sunulacak.

Kayıt için tıklayın.Slider Altına