Header Reklam
Header Reklam

Volvo, Sıfır Emisyonlu Şehir İçi Taşımacılık için Tasarlanan Yeni Elektrikli Kamyonlarını Tanıttı

16 Kasım 2023
Volvo, Sıfır Emisyonlu Şehir İçi Taşımacılık için Tasarlanan Yeni Elektrikli Kamyonlarını Tanıttı

450 km'ye varan elektrik menzili, yüzde 50 daha kısa şarj süresi ve yeni aktif güvenlik özellikleriyle Volvo'nun güncellenmiş orta hizmet elektrikli kamyonları kentsel ortam için tasarlandı ve güvenli sıfır emisyonlu şehir içi ulaşım ve lojistik sağlıyor.
Şehirlerin temiz şehir bölgeleri oluşturması ve şirketlerin sürdürülebilirlik hedeflerini artırmasıyla, şehir içi taşımacılık ve lojistikle ilgili tüm ihtiyaçları karşılayabilecek sıfır emisyonlu kamyonlar her zamankinden daha fazla önem kazanıyor. Bu talepleri karşılamak için Volvo Trucks, güncellenmiş elektrikli orta hizmet kamyonlarını; Volvo FL ve FE’yi sunuyor.
Volvo FL ve FE, yoğun şehirdeki dağıtım, çöp elleçleme ve kentsel inşaat gibi çoğu uygulama için idealdir. Elektrikli versiyonlar 2019'dan beri piyasada ve Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya ve Avustralya'da birçok pazarda satılıyor.
Akülü elektrikli orta hizmet kamyonların AC şarj kapasitesi neredeyse iki katına çıkarılarak 43 kW'a çıkarıldı ve aküyü şarj etmek için gereken süre yaklaşık yüzde 50 oranında kısaltıldı. Ayrıca, tek şarjla toplam 450 km'ye kadar menzil sağlayan, yakın zamanda güncellenen pil paketleri de sunuyor.
Volvo Trucks Ürün Yönetimi Başkanı Jessica Sandström, "Volvo Trucks'ın pazar lideri bir elektrikli kamyon arzı var ve biz de daha fazla işletmenin günlük operasyonlarında sıfır emisyonlu araçlara adım atmasını sağlamak için bunları sürekli geliştiriyoruz. Yükseltilmiş Volvo FL ve FE modelleri, sürdürülebilirliği gündemlerinin üst sıralarında tutan ve müşterilerine geniş bir uygulama yelpazesi sunan işletmeler için ideal çalışma araçlarıdır" diyor.
Yoğun şehirdeki arabalar, bisikletçiler, bisikletçiler ve yayalarla genellikle sınırlı alanı paylaşan Volvo FL ve FE kamyonlarında güvenlik çok önemlidir. Bir dizi yeni özellik, hem sürücü hem de diğer yol kullanıcıları için güvenliği artıracak ve bu güvenlik yükseltmeleri, Volvo FL ve FE modellerinin 2024'te yürürlüğe girecek olan Genel Güvenlik Yönetmeliklerini aştığı anlamına geliyor.
Yeni FL- ve FE modelleri aynı zamanda yenilenmiş ön kısım, farklı LED farlar ve güçlendirilmiş demir işaretinin yanı sıra ön kısımda Volvo logosu bulunan yeni ve çekici bir tasarımla birlikte geliyor.
Ayrıca Volvo FL ve FE'nin elektrik, gaz ve dizel de dahil olmak üzere tüm güç aktarma organları çeşitleri bir dizi yeni özellikle donatıldı ve bu da onları şehirdeki modern işletmeler için daha da donanımlı hale getirdi.
Volvo FL ve FE özellik güncellemelerinden bazıları şöyle:
• Sürücünün çevreyi daha iyi görebilmesi için dış aynalar daha ince hale getirildi.
• İç mekanda çalışma ortamını iyileştirecek yeni LED ışıklar ve kilitlenebilir iç saklama alanı bulunmaktadır.
• Volvo FL ve FE, 360˚ kuş bakışı kamera çözümü ve/veya yan görüş kamerasıyla donatılabilir.
• Yeni anahtarlık yeni kullanıcı dostu işlevlerle doludur.
• Elektrikli versiyonda, elektrik-mekanik motor olmadan gövde yapımına olanak tanıyan, gövde yapımını basitleştiren ve ağırlıktan tasarruf sağlayan yeni bir elektrik güç çıkışı arayüzü bulunmaktadır.
• Güvenlik sistemi ilaveleri arasında Hassas Yol Kullanıcısının Tespiti, Yandan Çarpışmayı Önleme Desteği ve Sürücü Uyarı Desteği yer alır.
Yeni Volvo FL ve FE modelleri, müşteri teslimatları 2024'ün ilk yarısından itibaren başlayacak şekilde sipariş edilebilecek.Slider Altına