Header Reklam
Header Reklam

Üsküdar ve Kayseri Belediyeleri Brooklyn Belediyesi Başkanı’nı ağırladı  

01 Eylül 2015 Dergi: Temmuz-Ağustos 2015
Üsküdar ve Kayseri Belediyeleri Brooklyn Belediyesi Başkanı’nı ağırladı  

Türkiye ziyaretinde bulunan Brooklyn Belediyesi Başkanı’nın ilk durağı Üsküdar Belediyesi oldu. İki bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında müşterek faydayı hedefleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Brooklyn Belediye Başkanı Eric L. Adams, bu anlamda Kardeş Şehir Protokolü imzaladılar. Protokol, Üsküdar ve Brooklyn sakinleri arasındaki sosyal bağları kuvvetlendirirken, iki şehrin ekonomik ve kültürel kalkınmalarına da destek sağlayacak. 

Törende Üsküdar Belediyesi’nin, dünyanın dört bir yanında bulunan farklı şehirler ile kardeş şehir protokolü imzaladığını hatırlatan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, "Ağzımızdan aynı kelimelerin çıkmasına gerek yok. Biz sayın başkanımla aynı dili konuşuyoruz. Üsküdar halkı, Brooklyn halkıyla aynı dili konuşuyor. Biz aynı şeylere seviniyor, aynı şeylere üzülüyoruz. İnsanımız için aynı iyilik ve güzellikleri istiyoruz. Hep hayır diliyoruz. Birlikte daha mutlu, daha eğitimli, refah oranı daha yüksek şehirler için çalışıyoruz." açıklamasını yaptı.

ABD’de yaşayan Türk vatandaşların en çok tercih ettiği kentlerden biri olan Brooklyn için de Türk nüfusun önemine dikkat çeken Brooklyn Belediye Başkanı Eric L. Adams, Üsküdar ile kardeş şehir olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

İkinci durak Kayseri’ydi

Brooklyn Belediye Başkanı Eric L. Adams’ın bir sonraki durağı ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi oldu. Amerikalı misafirlerini makamında ağırlayan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her iki şehir arasında, ulusal çıkarlara aykırı olmayacak her türlü iş birliğini yapabileceklerini belirtti. Brooklyn’i “Amerika’nın ve New York’un Kayserisi” olarak tanımlayan Eric L. Adams ise, ziyaretlerinin temel amacının iki şehirdeki eğitim, ticaret ve kültürel alanda iş birliği olduğunu dile getirdi.Slider Altına