Header Reklam
Header Reklam

“Uşak’ta gerçekleştirilen kentsel dönüşüm Türkiye’nin örnek projesi”

20 Ekim 2017 Dergi: Eylül-Ekim 2017

Uşak’a yapılan en büyük devlet yatırımları arasında yer alan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin incelemeleri için Uşak’a gelen TOKİ Başkanı Ergün Turan, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile bir araya geldi. Başkan Cahan’dan çalışmalar hakkında bilgi alan ve birlikte alanı gezen Turan, önemli değerlendirmelerde bulundu. Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tüm detayları ile çok gelişmiş bir proje olduğunu belirten Turan “Uşak’ta yaklaşık 450 Milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçen kentsel dönüşüm projesi Türkiye’ye örnek olacak bir proje. Geçmişiyle bugünü kıyaslandığında Uşak için gerçekten çok büyük bir yatırım oldu. Uşak’ın özellikle bölge içerisinde ön palana çıkartacak başarılı bir çalışma gerçekleşti.430 bin metrekarelik yeni merkezin kentteki ticari faaliyetlere önemli ölçüde katkı sağlayacağına inanıyoruz. Birkaç yıl içerisinde civar vilayetlerinde veya Anadolu’nun başka vilayetlerinde bu projenin öncelikle gelinip gezileceği kanaatindeyim” dedi.

Uşak’ı çevre vilayetlerden sıyıran bir projeye imza atıldığını belirten Turan, teslimatların yıl sonuna kadar tamamlanmış olacağını söyledi. Projenin hayata geçmesindeki en önemli mimarlardan olan Turan, şu açıklamayı yaptı: “Bu proje artık Uşaklıların projesi. TOKİ’ye ait iş yerlerinin açık arttırma ile satışına halktan çok yoğun bir talep geldi. 300 tane esnaf gelip buradan dükkan almışsa burası zaten Uşak’ın malı olmuş demektir. Buradaki işlerimiz de bitti ve yakın zamanda burada teslimler yapılacak. Yıl sonuna kalmadan hem dükkan sahiplerine, hem de konut sahiplerine teslimler yapılacak”

Türkiye’de örnek projeler arasında gösterilen Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin bölgede ciddi bir ekonomi doğuracağını belirten Turan, “Buraya dükkanlar gelecek, vatandaşlar yerleşecek, bu şehrin ekonomisi açısından da düşündüğünüzde çok büyük bir ekonomik canlılık getirecek. Önümüzdeki 3 ila 6 ay içerisinde buradaki hareketlilik Uşak’ın ekonomisine de hareketlilik katacak” dedi.