Türkiye Belediyeler Birliği Ulaşım Komisyonu İstişare Toplantısı Yapıldı

24 Haziran 2020 Dergi:

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Ulaşım Komisyonu İstişare Toplantısı 23 Haziran’da yapıldı. Toplantıya TBB Ulaşım Komisyonu Başkanı Hasan Kömürcü, TBB Genel Sekreteri Birol Ekici, TBB Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kazan ve belediyeler katılım gösterdi.

Gaziantep, Şanlıurfa, İzmir, İstanbul, Manisa, Samsun, Tekirdağ, Ordu, Ankara, Balıkesir, Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri ile Edirne Belediyesi ve Ulaşımpark A.Ş.’nin yer aldığı toplantıda belediyelerin ulaşım çalışmalarındaki sorun ve çözüm önerileri değerlendirildi.

TBB Ulaşım Komisyonunun başkanlığını yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hasan Kömürcü komisyon çalışmaları hakkında bilgiler verdi.  

TBB Genel Sekreteri Birol Ekici, komisyonda öne çıkan başlıkların, sorun ve önerilerin TBB tarafından takip edilerek ilgili mercilere iletileceğini belirtti. Pandemi sürecinde en önemli konulardan birinin ulaşım olduğunu söyleyen Ekici, merkezi klimalar, sosyal mesafenin korunması, merkezi idareden desteğin sağlanması gibi konuların görüşüleceğini ifade etti.