Header

TOS+H Expo’nun yeni tarihi: 11-14 Temmuz 2020

19 Mart 2020 Dergi:

Messe Düsseldorf GmbH ve yerel ortağı Tezulaş Fuar; İstanbul’da düzenlenecek Türkiye’nin İş Güvenliği ve Sağlığı konusunda öncü fuarı TOS+H Expo’yu Corona Virüsü Covid-19 nedeniyle erteliyor. Fuar, 11-14 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve tüm ortaklarla yakın çalışmalar sonucunda bu alternatif tarih belirlendi.

Erteleme kararı, T.C. Sağlık Bakanlığı ile Robert Koch Enstitüsü’nün prensiplerini dikkate alan Alman Federal Hükümeti’nin önemli etkinliklerin risk değerlendirmesini yapan kriz yönetim ekipleri tavsiyelerinin takip edilmesi sonucu verildi. Bu tavsiyelerin yanı sıra, Avrupa dahil olmak üzere hastalığa yakalanan kişi sayısında görülen önemli artış sonucunda Messe Düsseldorf ve ortakları durumu hep birlikte yeniden değerlendirdi. Tüm bunlara ek olarak da özellikle uluslararası müşteriler için seyahat zorluğu ortaya çıktı.
Messe Düsseldorf GmbH CEO’su Werner M. Dornscheidt, bu özel durumda genel bir fikir birliğine varılmasının önemini şöyle vurguluyor: “Tüm ortaklarımıza bu zor kararı almada gösterdikleri işbirliği için teşekkür ederiz. Bu durumdan etkilenen herkesin güvenilir bir şekilde plan yapmasını sağlamak amacıyla, kısa sürede birlikte yeni bir tarih bulduğumuz için memnunuz.”
T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından TOS+H Expo ile eş zamanlı olarak yapılan 10. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi de aynı tarihe ertelendi.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız


Etiketler