Header Reklam
Header Reklam

thyssenkrupp Elevator Technology’nin yeni CEO’su Peter Walker

04 Ocak 2019 Dergi: Kasım-Aralık 2018
thyssenkrupp Elevator Technology’nin yeni CEO’su Peter Walker

thyssenkrupp Elevator Technology’nin yeni CEO’su Peter Walker oldu. Walker’ın ataması, 14 Aralık 2018 tarihinde thyssenkrupp Elevator AG Denetim Kurulu tarafından onaylandı. Avustralya asıllı 56 yaşındaki Walker, 30 Kasım’da şirketten ayrılan Andreas Schierenbeck’in yerine görev yapacak. Asansör Teknolojisi Yönetim Kurulu üyesi olan Walker, 1 Şubat 2018 tarihinden bu yana Chief Operating Officer (COO) pozisyonunda çalışmaktaydı.  Sidney’de doğan Walker, ekonomi ve elektrik mühendisliği eğitimi almış uluslararası deneyime sahip bir asansör uzmanı. Şirkete 1995 yılında katıldı ve 1997 yılında Avustralya ve Yeni Zelanda bölgesinin CEO’su olarak atandı. 2003 yılından itibaren şirketin Asya Pasifik bölgesindeki faaliyetlerini genişleten çalışmalara imza attı ve 2005 yılında thyssenkrupp Elevator Asya/Pasifik iş birimi CEO’su oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan thyssenkrupp AG CEO’su Guido Kerkhoff, “Peter Walker, asansör alanında karşılaşılan güçlüklerin üstesinden gelebilecek en doğru isim. İşi daha ileri taşıyacak ve marjını genişletecek gerekli işletme deneyimine uluslararası ölçekte sahip olan, asansör sektöründe uzun yıllara dayanan geçmişi bulunan uzman bir isim” dedi.

Peter Walker ise, “Asansör alanında muhteşem çalışanlara ve harika inovasyonlara sahibiz. Şimdi güçlü yanlarımızı hem müşterilerimiz hem de kendimiz için somut faydalara dönüştürmeliyiz. Hedefim, başta Yönetim Kurulu üyelerimiz Ercan Keleş ve Detlef Hunsdiek olmak üzere, 53 bin kişilik bir takım olarak tüm bu güçlüklerin üstesinden gelmek” açıklamasında bulundu.Slider Altına