Header Reklam
Header Reklam

thyssenkrupp Asansör, Temassız Asansörleriyle Bulaş Riskini Ortadan Kaldırıyor

27 Temmuz 2020 Dergi: Temmuz-Ağustos 2020
thyssenkrupp Asansör, Temassız Asansörleriyle Bulaş Riskini Ortadan Kaldırıyor

thyssenkrupp Asansör, dünyanın pandemiyle mücadelesine temassız asansör çağırma sistemleriyle destek oluyor. Asansörlerdeki geleneksel tuşlu çağırma sistemini QR kod ve bulut teknolojileri ile mobil telefonlara uyarlayan sistem, bulaş riskini ortadan kaldırıyor. 

COVID-19 pandemisiyle birlikte temas ettiğimiz her noktaya daha temkinli yaklaştığımız bugünlerde teknoloji en büyük kurtarıcımız oluyor. Teknoloji ve inovasyonu bir arada sunarak milyonlarca insana konforlu bir mobilitenin kapılarını açan thyssenkrupp Asansör, temassız çağrı sistemi ile asansörleri daha güvenilir alanlara dönüştürüyor. Nesnelerin interneti ve QR kod teknolojilerinin asansörlere entegre edilmesiyle geliştirilen teknoloji, asansör çağırmak için tuşlara basma gerekliliğini ortadan kaldırarak asansörlerden kaynaklanan bulaş riskini de sıfıra indiriyor. 

Nesnelerin interneti üzerine uzun yıllar çalışma yapan thyssenkrupp Asansör, COVID-19 ile birlikte temassız asansörleriyle insanlara güvenli bir yolculuk sunacak. thyssenkrupp bulut sistemi üzerinden takip edilen ve her bir asansörün bulunduğu kata bir QR kod tanımlanmasıyla çalışan teknoloji, kullanıcıların gitmek istediği katın QR kodunu akıllı telefona okutarak asansörü çağırmaya imkân tanıyor. Tüm Ar-Ge çalışmalarının Türkiye’de yapıldığı teknoloji, thyssenkrupp cloud sistemine kayıtlı eski ya da yeni asansörler için uygulanabiliyor. Düşük bir bütçe ve 1 gün gibi kısa sürede montajı tamamlanarak kullanılabilen temassız asansör çağırma teknolojisi, asansör yönetmeliğine ek protokollere gereksinim duymuyor.    

thyssenkrupp-Ismail-Polat“COVID-19 ile mücadeleye destek olmaya devam ediyoruz”
COVID-19’un ülkemiz ve dünyanın son dönemde karşılaştığı en büyük salgınlardan biri olduğunu ve teknoloji üreten firmaların insan hayatı için elini taşın altına koyarak çözümler üretmesi gerektiğini belirten thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, “Asansörler günlük hayat mobilitesinin bir parçasına dönüştü ve her gün milyonlarca insanın yolculuk etmesini sağlıyor. Bu yüksek kullanım oranlarına bağlı olarak, virüs taşıyan en riskli alanlara dönüşüyor. thyssenkrupp Asansör olarak temassız asansör çağırma teknolojimizle, asansör çağırma tuşlarını ve teması ortadan kaldırarak bulaş riskini de en aza indiriyoruz. İnsan hayatı için böylesine önemli bir teknolojiye hayat vermekten son derece mutluluk duyuyoruz. Ayrıca bu teknolojinin Türkiye’de geliştirilmiş olmasından ekibim adına duyduğum gururu da paylaşmak isterim. Ar-Ge ekibimizle birlikte son derece yoğun bir tempoda çalışarak geliştirdiğimiz teknolojinin, insan hayatına ve güvenli yolculuğa katkısını görmek tüm yorgunluğumuzu alacaktır. Bundan önce birçok şehir hastanesinde kurulumunu tamamladığımız asansör ve yürüyen merdivenlerimizle ülkemizin COVID-19 mücadelesine destek olduk. Bugün yine hayata geçirdiğimiz teknoloji ile insanların hayatlarına dokunarak COVID-19 ile mücadeleye destek veriyoruz. COVID-19’un yanı sıra insanların hayatını kolaylaştıracak ve güvenliğini sağlayacak teknolojiler geliştirmeye bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

thyssenkrupp-Bilgehan-BozkurtKullanıcı ve toplum sağlığını riske atmadan yolculuk edilecek 
Konuyla ilgili görüşlerini bildiren thyssenkrupp Asansör Operasyon Direktörü Bilgehan Bozkurt, “Asansörlerimizde her zaman güvenli ve konforlu bir yolculuk sağlamak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda Ar-Ge çalışmaları yaparak yeni teknolojiler geliştiriyoruz. Pandeminin yaşamın her alanını etkilediği bu dönemde hayata geçirdiğimiz temassız asansör çağrı sistemiyle, COVID-19 bulaş riskini en aza indirmeyi amaçladık. Asansör kullanıcıları yeni teknolojimizle birlikte herhangi bir tuşa basmadan akıllı telefonlarıyla asansörü çağırabilecek ve istedikleri kata gidebilecek. Böylelikle, asansör kullanıcıları önce kendi sağlıkları sonra toplum sağlığını riske atmadan daha konforlu ve virüs riskinden uzak seyahat edebilecek” dedi.Slider Altına