Header Reklam
Header Reklam

thyssenkrupp Asansör, Asansör Kullanımında Hijyen ve Güvenlik Kurallarına Dikkat Çekti

29 Nisan 2020
thyssenkrupp Asansör, Asansör Kullanımında Hijyen ve Güvenlik Kurallarına Dikkat Çekti

Dünyanın lider asansör firmalarından thyssenkrupp Asansör, 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nde binalarda, özellikle sağlık ve kamu tesisleri gibi kritik önemli olan yapılarda kentsel hareketliliği sağlama sorumluluğunun önemini anlattı. Bu bilinçle şirketin endüstrinin sağlık ve güvenlik normlarını daha da geliştirerek hizmetlerinin tüm müşteriler için tamamen kullanılabilir kalmasını sağlamak için her türlü çabayı gösterdiğini iletti. Servis ekiplerinin, tüm asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinin kullanılabilirliğini sağlamak için önleyici bakım faaliyetlerine ve arıza hizmetine devam ettiğini belirten thyssenkrupp Asansör, çağrı merkezinin de 7/24 hizmete devam ettiğini ve tamamen operasyonel durumda olduğunu ifade etti.

thyssenkrupp Asansör, gerek dünyayı gerekse ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle geçilen bu zor dönemde hükümet ve sağlık otoritelerinin belirlediği tavsiyelerin yanı sıra ekstra önlemler alarak hem çalışanlarının hem de kullanıcıların sahalardaki özel koşullara uymasını ve güvenliklerini sağlıyor.

thyssenkrupp Asansör, Covid-19 sürecindeki sorumluluk bilinciyle salgının yayılmasını azaltmak üzere kullanıcıların dikkat etmesi gereken kuralları sıraladı.

Kullanıcıların yapması gerekenler
• Asansörü mümkün olduğunca az kişiyle kullanın,
• Asansör düğmelerine doğrudan dokunmaktan kaçının; eldiven kullanmaya özen gösterin,
• Kabin duvarlarına yaslanmaktan kaçının ve küpeştelere dokunmayın,
• Her yolculuktan sonra ellerinizi yıkayın. 

Asansör temizliğinde yapılması gerekenler
• Asansörün kullanılmadığı zamanlarda havalandırmayı artırmak için asansör kapılarını daha uzun süre açık tutun.
• Asansörün temizliğini, tercihen her saat, özellikle çağrı düğmeleri ve kabinin iç kısımlarının yoğunlaştırın.
• Asansör temizliğini, Covid-19 risk grubunda olmayan kişilerce  yapmaya çalışın.

thyssenkrupp Asansör ayrıca hijyen seviyelerinin korunmasını sağlamak için yürüyen merdivenlerin temizlenmesi için özel çözümler sunuyor.Slider Altına