Header Reklam
Header Reklam

thyssenkrupp Asansör'den Okmeydanı Şehir Hastanesi’ne 23 Asansör ve 6 Yürüyen Merdiven

20 Mayıs 2020
thyssenkrupp Asansör'den Okmeydanı Şehir Hastanesi’ne 23 Asansör ve 6 Yürüyen Merdiven

thyssenkrupp Asansör, Okmeydanı Şehir Hastanesi için 23 asansör ve 6 yürüyen merdiven kurulumu gerçekleştirerek mobilite çözümlerini sağladı. thyssenkrupp Asansör, deprem izolatörlerinin olduğu kata inmek için tamamen özel tasarım 2 adet asansör sağlayarak ulaşımı kolaylaştırdı.

Dünyada her gün milyonlarca kişinin konforlu yolculuk yapmasına olanak tanıyan thyssenkrupp Asansör, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin yönettiği İSMEP Projesi kapsamında; sismik izolatör teknolojisi, akıllı ve yeşil bina konseptiyle yenilenen Okmeydanı Şehir Hastanesi'ne 23 asansör ve 6 yürüyen merdiven kurulumunu tamamladı. Hastaneye yeni tip koronavirüs (Covid-19) döneminde büyük bir özveriyle çalışan ve koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu'nun adı verildi. Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi olarak tabelası asılan hastane, 30 Mart 2020 tarihi itibarıyla hasta kabulüne başladı. 

thyssenkrupp Asansör Operasyon departmanı ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede büyük önem taşıyan hastane projesinde; asansör ve yürüyen merdivenleri zorlu süreç içinde tamamlayarak hastanenin açılmasına ve salgınla mücadeleye katılmasına katkıda bulundu. Ekipler Covid-19 riskine karşın şirketin aldığı tüm önlemler ve koruyucu ekipmanlarıyla çalışmalarını sürdürdü. 

thyssenkrup-ismail-polat"Böylesine önemli bir projeyi zorlu bir zamanda bitirdiğimiz için gururluyuz"
Büyük bir depremin beklendiği İstanbul’da, acil durum hazırlık projesi kapsamında sismik izolatörler ile depreme dayanıklı olarak yapılan bu önemli bir projenin paydaşı olmaktan mutluluk duyduklarını belirten thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, “Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor bir dönemden geçiyoruz. thyssenkrupp Asansör ailesi olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastaları için de kullanılacak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi projesinde yer aldığımız için gururluyuz. Tüm dünya ile beraber ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını ile mücadele için de büyük önem arz eden bu projede; asansör ve yürüyen merdivenlerimizi içinde bulunduğumuz zorlu süreçte tamamlayarak hastanenin açılmasına ve salgınla mücadeleye bir nebze katkımız oldu ise ne mutlu bize… Umarız bu zorlu salgın sürecini, hep birlikte hassasiyetle aldığımız önlemlerimizi sürdürerek kısa sürede atlatırız” dedi.

"thyssenkrupp Asansör olarak bu projede yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz"
Yılda 1.5 milyon poliklinik hastasının yanında 700 bin acil hastanın tedavi edilip, 45 bin ameliyatın gerçekleştirileceği hastane yer almaktan gurur duyduklarını söyleyen thyssenkrupp Asansör Operasyon Direktörü Bilgehan Bozkurt ise "İstanbul’un göbeğinde yarım asırlık geçmişiyle binlerce hastaya şifa olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin her aşamasında en son teknolojilerin kullanıldığı yeni binasında thyssenkrupp Asansör olarak yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Küresel olarak zor günler geçirdiğimiz bir dönemde açılış tarihi öne çekilen hastanede sunmuş olduğumuz yüksek kalitedeki ürün ve kesintisiz hizmet bizim için önemli anlamlar ifade ediyor. Bununla birlikte yine bu yıl içerisinde açılışı planlanan Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi projesindeki son aşamasında olan montaj çalışmalarımız son hızla devam ediyoruz" diye konuştu.

Olası bir deprem anında hizmet vermeye devam edecek
Yenilikçi ve çevreci teknolojileri itibarıyla vizyon bir proje olarak nitelendirilen hastanenin en önemli özelliklerinden biri de kendi enerjisini üretebilen bir yapı olarak dizayn edilmiş olması. Hasta kabulüne başlanan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 180 bin metrekarelik hizmet alanına sahip. Proje 750 yataklı inşa edilmek ile beraber, Covid-19 salgını nedeniyle şu an 81’i yoğun bakım olmak üzere 600 yataklı olarak kullanılabilecek. 

Sismik izolatör teknolojisiyle inşa edilen hastane 385 adet sismik izolatör, deprem anında yükün yaklaşık yüzde 90’ını absorbe ederek binanın çok az ve düzenli hareket etmesini sağlayacak. Böylece hastane, deprem anında ve sonrasında da tüm imkân ve yetenekleri ile hizmet vermeye devam edecek. Slider Altına