Header Reklam
Header Reklam

TEMSA Otomotiv Mühendisliği açıldı

28 Haziran 2016 Dergi: Mayıs-Haziran 2016

Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği bölüm binası ve laboratuvarları 30 Nisan 2016 Cumartesi günü 160 milyon TL değerinde Balcalı Hastanesi Dr. M. Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binası ile 12 yatırımın temel atma töreni ile birlikte Adana Milletvekili Ömer Çelik ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Mustafa Büyük, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve TEMSA  Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Ürün Müdürü Mert Özkaynak ve Arge Müdürü Murat Demirdüzen tarafından açıldı.

Açılış Kültür ve Turizm bakanı Ömer Çelik’in konuşması ile başladı. Çukurova Üniversitesinin Dünya’da ilk 500, Türkiye’de ilk 10 başarılı üniversite ve yaptığı bilimsel çalışmalar ile TÜBİTAK’tan kabul gören ilk 5 üniversite arasında olduğunu belirten Çelik, çalışmalarda yenilikçi olmanın artık bir şart olduğuna, başarının yenilikçi ve girişimci olmaktan geçtiğine vurgu yaptı. Çukurova Üniversitesi ve TEMSA işbirliği için Ömer Çelik TEMSA yönetimine teşekkür plaketi takdim etti.  Bakan’ın özel teşekkürlerini ilettiği TEMSA yönetimi bu işbirliğini gelecekte yapacağı işbirlikleri için önemli bir ilk adım olarak gördüklerini belirterek töreni tamamladı.

Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği binasında TEMSA  Arge & YG odası açılış sonrasında ziyaret edildi. TEMSA Arge & Yenilikçilik ve Girişimcilik çalışmaları için öğrenciler, akademisyenler ve TEMSA çalışanlarının buluşma noktası olacak bu oda aynı zamanda TEMSA YG Maker laboratuvarının uzantısı niteliğinde olacaktır. Bu laboratuvarda yazılım ağırlıklı mekatronik ürünlere odaklı çalışmalar yapılarak çıktılar TEMSA’nın geliştirdiği Akıllı ve Elektrikli araçlarda uygulanacaktır. Slider Altına