Header Reklam
Header Reklam

Temsa Global 'Hibrid Avenue' tanıtıldı

24 Aralık 2009 Dergi: Eylül-Ekim 2009

Temsa Global Avrupa standartlarında üretilen en son ürünü olan Temsa Hibrid Avenue Avrupa lansmanına hazırlanıyor.

Temsa Arge Merkezi'nde Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve toplu taşımada yeni bir dönem açan Temsa Avenue serisi 'Hibrid Avenue' ile tamamlandı. Temsa Global'in ilk toplu taşıma aracı olan Dizel Euro 4 Avenue ardından üretilen CNG'li Avenue ve Dizel Euro 5 Avenue'yu takip eden Hibrid modeli ile ürün çeşitliliği tamamlanmış oldu.
Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyada toplu taşımada yaygınlaşan hibrid araçlara olan hassasiyet doğrultusunda yakın, orta ve uzun vadede geleceği öngörerek tasarlanan Temsa Hibrid Avenue aynı uzunluktaki standart otobüslere kıyasla yüzde 25 daha fazla yakıt tasarrufu sağlayacak.
2010 yılı son çeyreğinde seri üretime girmesi planlanan Temsa Hibrid Avenue'nun yokuş çıkarken aldığı takviye dizel motora gelen yükü, dolayısıyla yakıt tüketimini azaltmakta. Frenleme esnasında ise elektrik enerjisi üretip depolayacak olan Temsa Hibrid Avenue hem dizel hem elektrik motor ile çalışacak.
12 metrelik toplu taşıma araçları segmentinde 4 ayrı versiyonu bulunan Temsa Avenue ile toplu taşımadaki iddiasını ortaya koyan Temsa Global bu ürün çeşitleri ile dış ve iç ihalelerin güçlü bir adayı olmaya hazırlanıyor. Toplu taşımada standartları yükselten Temsa Avenue otobüsleri hafifliği, fiyat avantajı ve engelli yolculara özel tasarımının yanı sıra gövdede kullanılan paslanmaz çelik, alüminyum ve kompozit malzemelerin birlikte uyumu ile de dikkat çekiyor.


Etiketler


Slider Altına