Header Reklam
Header Reklam

TEMSA’dan Mersin'e 10 Adet 18 Metrelik Avenue LF 

18 Ocak 2016
TEMSA’dan Mersin'e 10 Adet 18 Metrelik Avenue LF 

18 metrelik körüklü Avenue LF, Mersin ulaşımında yerini aldı.

18 metrelik Avenue LF araçlar Türkiye’de ilk kez Mersin kentiçi ulaşımında hizmet vermeye başladı. Temsa, 2015’te Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 90 adet Avenue LF ve 10 adet MD9 LE otobüs teslimatı gerçekleştirmişti.

Temsa, kentiçi ulaşıma yönelik ürünü Avenue ve MD9 LE otobüslerin teslimatını sürdürüyor. 18 metrelik körüklü Avenue LF otobüsler ise ilk kez Mersin ulaşımında hizmet vermeye başladı. 18 Ocak Pazartesi günü Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle körüklü 18 metrelik Avenue araçlar Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi. Törene Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Daire başkanları, Temsa Satış Direktörü Murat Anıl, Kamu Satış Müdürü Ayşegül Gökçe ve çok sayıda Mersinli katıldı.

18 metrelik körüklü araçlar ile Mersin ulaşımında verimlilik artacak

2015 yılında Temsa ile otobüs filolarını büyüttüklerini vurgulayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “ Yerli markamız Temsa ile otobüs filomuzu güçlendirmeye devam ediyoruz.  Filomuzdaki araçlardan sahip olduğu konfor ve işletme avantajlarından çok memnunuz. Şimdi 10 adet körüklü aracı daha filomuza dahil ediyoruz. Körüklü araçlar yoğun hatlarda ulaşımda büyük bir verimlilik sağlayacak” dedi.

Son 5 yılda 1224 Avenue satışı gerçekleşti

Törende konuşan Temsa Satış Direktörü Murat Anıl, Avenue araçların kentiçi ulaşımın en gözde aracı haline geldiğini belirterek, “2010-2015 yılları arasında toplam 1224 adet Avenue LF araç teslimatı gerçekleştirdik. Bu araçların 140’ı CNG araçlardan oluşuyor. Şu anda ülkemizin 15 ilinde Avenue aracımız kentiçi ulaşımda hizmet veriyor. İstanbul’da hizmet veren Avenue aracımızın sayısı ise 547” dedi.

Körüklü 18 metrelik Avenue ilk kez Mersin’de hizmete giriyor

Mersin kentiçi ulaşımda hizmet veren Temsa marka araç sayısının 10 adet körüklü teslimatı ile 110 adete ulaştığına dikkat çeken Murat Anıl, “2015 yılında 90 adet Avenue ve 10 adet MD9 LE teslimatı gerçekleştirmiştik. Şimdi ise 18 metrelik körüklü Avenue araçlarımız ilk kez Mersin ulaşımında hizmet vermeye başlamasının mutluluğu ve gururu içindeyiz. Başkanımız, daha konforlu ve güvenli bir ulaşım modelinin Mersin’de oluşturulması için çok yoğun çalışmalar yürütüyor. Sayın Başkana ve Büyükşehir yetkililerine hem yürüttükleri projelerde başarılar dilerken Temsa’yı tercih ettikleri için de teşekkür ediyoruz” dedi.Slider Altına