Header Reklam
Header Reklam

Sürdürülebilir Şehirler ve İklim Değişikliği Online Eğitim Programı Başlıyor

11 Mayıs 2020
Sürdürülebilir Şehirler ve İklim Değişikliği Online Eğitim Programı Başlıyor

Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi tarafından BÜYEM, UN SDSN Türkiye, Yerel-İZ ve 350 Türkiye işbirliğiyle düzenlenen “Sürdürülebilir Şehirler ve İklim Değişikliği” online eğitim programı 13 Mayıs-29 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi; bu online sertifikalı eğitim programı ile büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinde çalışan ilgili idari personelin iklim değişikliğine yönelik azaltım (mitigasyon) ve uyum (adaptasyon) eylemleri hakkında kapsamlı ve güncel bilgileri edinmelerini sağlayarak iklim eylem planı hazırlama ve uygulama süreçleri hakkında bilgi birikimlerini artırmayı hedefliyor. Ayrıca belediye çalışanlarının iklim değişikliğine karşı en az bir azaltım ve/veya uyum eylem projesini örnek teşkil edecek şekilde hazırlanmasını desteklemeyi ve çalışma pratiklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Eğitimin paydaşları arasında; Boğaziçi Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı Türkiye (UN SDSN Türkiye), Yerel İzleme, Araştırma ve Uygulamalar Derneği (Yerel-İz) ve 350 Türkiye yer alıyor.

Yedi hafta sürecek olan sertifika programı boyunca toplam 20 saat online ders verilecek. Program sonrasında oluşturulacak küçük çalışma gruplarıyla proje yazımı atölyeleri (2 saat) düzenlenecek. Bundan sonraki süreçte, katılımcı belediye çalışanları teorik olarak aldıkları bilgileri pratiğe dökmek üzere kendi bölgelerine yönelik seçtikleri bir alanda örnek bir iklim eylemi tasarlayacak. 2 hafta sürecek çalışmaların sonunda, katılımcılar proje değerlendirme toplantısında tasarladıkları projelerin sunumunu yapacak. Programı başarıyla tamamlayan belediye çalışanları sertifika almaya hak kazanacak.      

Eğitim hakkında detaylı bilgi ve kayıt için: www.yerelyonetimakademisi.com Slider Altına