Header Reklam
Header Reklam

Sosyal Belediyecilikte “Beykozkart” Dönemi  

08 Ağustos 2020
Sosyal Belediyecilikte “Beykozkart” Dönemi  

Sosyal belediyecilik hizmetlerini modern bir anlayışla yenileyen Beykoz Belediyesi, ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelerin aylık alışverişlerini evlerine yakın marketlerden kolaylıkla yapacağı “Beykozkart”ın dağıtımına başladı. 

Beykoz Belediyesinde kaydı bulunan 2 bin 800 ihtiyaç sahibi aile için hazırlanan kartlar vatandaşlara yerel marketlerden kolaylıkla alışveriş imkânı sağlayacak. Aylık alışverişleri için daha önce “Sosyal Market”e gelen ilçe sakinleri ihtiyaçlarını artık kendi mahallelerindeki marketlerden geniş bir yelpazede karşılayacak.  

42 noktada geçerli 
Beykoz Belediyesi tarafından hane ziyaretlerini de kapsayan sosyal inceleme sürecinin ardından hazırlan kartlar COVID-19 salgını da göz önüne alınarak evlere gidilerek tek tek teslim edildi.  
İlçedeki ihtiyaç sahipleri alışverişlerini, kartlarına her ay düzenli olarak tanımlanan nakit karşılığında Beykoz Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu 42 yerel marketten gönüllerine göre yapacak. 

Kişiye özel kart 
Kişiye özel ve fotoğraflı olarak basılan “Beykozkart”ın ön yüzünde yer alan kare kod uygulamasıyla kartın üçüncü şahıslar tarafından kullanımı mümkün olmayacak. Anlaşmalı marketlerde kartını okutan alışverişini yapacak. 

Sosyal tesislerde %25 indirim 
Sosyal belediyecilik yönüyle ihtiyaç sahiplerine hitap eden “Beykozkart” tüm ilçe sakinleri için aidiyet duygusu pekiştiren sosyal, kültürel, sportif alanlarda avantajlar taşıyan ve hayatı kolaylaştıran özelliklerle donatılacak. 
İlerleyen süreçte Beykoz’da ikamet eden herkesin sahip olabileceği “Beykozkart” kapsamında Beykoz Belediyesine bağlı sosyal tesisler başta olmak üzere birçok hizmetten %25 indirimli olarak yararlanacak. 
Altyapı çalışmaları tamamlandığında tüm ilçe sakinleri kurumun web sitesi üzerinden başvuruda bulunarak karta sahip olacak.Slider Altına