Header Reklam
Header Reklam

SmartBall, Su ve Atık Su Boru Hatlarında Operasyonel Güvenlik Çözümü Sunuyor

25 Temmuz 2021
SmartBall, Su ve Atık Su Boru Hatlarında Operasyonel Güvenlik Çözümü Sunuyor

SmartBall®, 8 inç ve daha büyük basınçlı su ve atık su boru hatlarında sızıntıları ve gaz ceplerini tespit eden, su ve atık su boru hatlarını haritalayan, boru içerisinde serbest yüzen bir inceleme aracıdır.
Son derece hassas akustik sensör, su ve atık su boru hatlarındaki çok küçük sızıntıları ve gaz ceplerini tespit edebilir. Tüm denetim boyunca aktif olarak izlenir. Mevcut özellikler ve hidrantlar aracılığıyla aktif boru hatlarında kurulumu çok kolaydır.
Borunun te ve dikey bölümlerinde gezinebilir ve düşük akış koşullarında çalışabilir.
Haritalama, yeraltı boru hatlarının konumunu ve bunların diğer kritik varlıklarla uyumunu kolaylaştırır.

Sızıntı ve Gaz Cebi Tespiti — SmartBall platformu, iğne deliği büyüklüğündeki sızıntıları algılayabilen oldukça hassas bir akustik sensörle donatılmıştır. Sensör ayrıca boru hattı akışını olumsuz etkileyebilecek veya atık su şebekesinde boru duvarının bozulmasına yol açabilecek sıkışmış gazın sesini de tanımlar. Araç, tipik olarak 6 fit (1,8 m) dahilinde, bilinen noktalara göre sızıntıların ve gaz ceplerinin yerini gösterir.
SmartBall® platformu, kamu hizmetlerinin sızıntıları ve gaz ceplerini çok kolaylıkla, daha büyük arızalara yol açmadan tespit etmesini sağlar ve böylelikle önemli ölçüde maddi kazanım sağlar.
Boru Hattı Haritalama — SmartBall platformu, en son ivmeölçer ve jiroskop teknolojilerini, gelişmiş konum algoritmalarını ve sahada toplanan küresel konumlandırma sistemi (GPS) noktalarını kullanarak boru hattının X ve Y koordinatlarını haritalayabilir.
2005'ten bu yana, dünyanın dört bir yanındaki kamu hizmetleri, 11.500 kilometreden fazla boru hattının denetlenmesinde ve 3.000'den fazla sızıntının tespitinde SmartBall platformuna güvendi. 
Bir Xylem markası olan Pure Technologies, su kaçakları ile mücadele ediyor
Çalışmalarını küresel su teknolojisi sağlayıcısı Xylem Water Solutions şirketi ortaklığı ile sürdüren Anadolu Flygt, Pure Technologies sistemleri ile müşterilerine su kaçaklarına karşı çözüm önerileri sunuyor.
Pure firmasının patentli teknolojileri arasında SmartBall®’un yanı sıra , Sahara® ve PipeDiver®, boru hattı kullanımdayken %100 hassasiyetle çalışır, %100 tespit sunar.
SmartBall® hakkında daha fazla bilgi için:
https://www.youtube.com/watch?v=qdER-ZBRQTI


 Slider Altına