Header Reklam
Header Reklam

Siemens, Gebze OSB Teknokent'te Ar-Ge merkezi açtı

24 Aralık 2009 Dergi: Eylül-Ekim 2009

190 ülkede faaliyet gösteren Siemens, 8 ülkede faaliyette olan 13 araştırma merkezine ek olarak 5 ülkede daha araştırma-geliştirme merkezi açmaya karar verdi. Bu kapsamda Nisan 2009'da Ankara'da hayata geçirdiği Ar-Ge merkezinin ardından 20 Ekim'de de Gebze GOSB Teknokent alanında bir merkez açtı. Böylece, Siemens Türkiye'ye ve yurtdışındaki diğer Siemens şirketlerine teknoloji geliştirip ihraç edebilme fırsatını verecek.

190 ülkede faaliyet gösteren Siemens, 8 ülkede faaliyete geçirdiği araştırma-geliştirme (Ar-Ge) merkezlerinin 14'üncüsünü Gebze'de açtı. Gelecek teknolojileri araştırma konusunda önemli bir görevi yerine getirecek ve dünyadaki sayılı Ar-Ge merkezlerinden biri olacak merkezde ilk aşamada 30, 2011 yılı sonunda da 100 kişinin çalışması öngörülüyor. Merkezin faaliyetleri arasında enerji iletim otomasyon sistemleri, enerji üretim yönetimi sistemleri, endüstriyel otomasyon panelleri ve bina otomasyon sistemleri bulunuyor.

Açılış, Siemens A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Gelis ve Siemens Kurumsal Teknolojiler Direktörü Erdem Alptekin'in yanı sıra 17 buluşu ve 24 patentiyle 2008 yılında Siemens tarafından yılda 12 kişiye verilen 'Yılın Mucidi 2008 Ödülü'ne layık görülen Dr. Tevfik Sezi'nin katılımıyla gerçekleşti.

Siemens A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Gelis, yaptığı açıklamada, bu departmanın sadece Siemens için değil, Türkiye için de önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgulayarak, 'Siemens Türkiye'nin Ar-Ge merkezlerinden biri seçilmesinin arkasında Türkiye'deki kaliteli mühendislik hizmetleri ve yetkin mühendislik kaynakları bulunmaktadır. Siemens, bu merkezle Türkiye'ye ve yurtdışındaki diğer Siemens şirketlerine rahatlıkla teknoloji geliştirip ihraç edebilme fırsatını verecektir. Siemens Türkiye tarafından bu merkezde geliştirilecek ürünler, Siemens'in faaliyet gösterdiği 190 ülkede pazara sunulmaktadır. ' dedi.


Etiketler


Slider Altına