Header Reklam
Header Reklam

Schneider Electric, Üçüncü Çeyrek Dönem Sürdürülebilirlik Performansı Sonuçlarını Yayınladı

12 Kasım 2023
Schneider Electric, Üçüncü Çeyrek Dönem Sürdürülebilirlik Performansı Sonuçlarını Yayınladı

Schneider Electric, Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında 2023 yılı 3. çeyrek dönem sonuçlarını açıkladı.Şirket iklim değişimiyle mücadeleden eğitim ve girişimciliğin desteklenmesine geniş bir çerçevede yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarıyla yıllık hedefini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu dönemde enerji inovasyonu, üretimi karbondan arındırma ve çalışan gelişimi uygulamaları gibi farklı alanlarda aldığı küresel ödüller de sürdürülebilirlik alanındaki başarısını kanıtlıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, üçüncü çeyrek dönem sürdürülebilirlik performansı sonuçlarını yayınladı. 

Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi (SSI) 2021-2025 programı, 11 küresel sürdürülebilirlik hedefi kapsamında şirket genelinde ilerlemeyi teşvik ediyor ve ölçümlüyor; yerel liderlikle yürütülen girişimler için bir rehber rolü görüyor. Bu çalışmalar, Schneider Electric'in 6 uzun vadeli Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) taahhüdünü destekliyor. 2023 yılı üçüncü çeyrek dönemde, şirketin SSI puanı 5,76 olarak gerçekleşti ve 2023 yıl sonu hedefi olan “10 üzerinden 6 puana ulaşma” yolunda önemli bir ilerleme sağlandı.

Şirketin sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda yürüttüğü yerel girişimler kapsamında, bu çeyrekte öne çıkan çalışmalar da raporda yer aldı.  Buna göre; Schneider Electric, Kenya'da bir çocuk kliniğine kurulan güneş enerjisi çözümleri ile 20.000 kişinin temiz elektriğe erişimini sağladı ve yerel toplumun yaşam kalitesini artırdı. Meksika'da Enactus ile iş birliği içerisinde, 400'den fazla üniversite ve yüksekokuldan 60.000 öğrenci yerel topluluklarda sosyal etki yaratmak için eğitim girişimlerine katıldı. Sonuç olarak Schneider Electric, 2025 yılına kadar 1 milyon kişiye eğitim verme hedefinin yarısını aşmış oldu. Schneider Electric ve Gaia Enerji Etki Fonu II, Afrika'daki yenilenebilir enerji projelerini desteklemek için 40 milyon Euro topladı. Bu etki yatırımı ortaklığı, güçlü bir çevresel ve sosyal odağa sahip girişimleri ve girişimci projeleri finanse ediyor. Schneider Electric'in Barselona'nın bölgesel soğutma projesine yaptığı önemli katkı ise El Periódico de la Energía tarafından En İyi Enerji İnovasyonu Ödülü ile ödüllendirildi. 

Ayrıca bu çeyrekte Schneider Electric, çeşitlilik ve kapsayıcılık politikaları için birçok prestijli küresel ödülün yanı sıra Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS / İngiliz Satın Alma ve Tedarik Enstitüsü) tarafından sürdürülebilir satın alma, üretimi karbondan arındırma ve çalışan gelişimi uygulamaları ile üç küresel ödülün sahibi oldu. 

Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında düzenli olarak raporladığı yerel ve küresel çalışmalarıyla Schneider Electric, bir yandan enerji güvenliği ve karbon emisyonlarının azaltmasında rol alırken bir yandan da toplumları gelecekteki enerji ihtiyaçlarını sağlama ve enerjiye erişim açığını kapatmak üzere çalışmaya devam ediyor. Slider Altına