Header

Schneider Electric, Siber Güvenlik Birliği'ne Katıldı

26 Mart 2019 Dergi:

Schneider Electric, Washington’da bulunan Siber Güvenlik Birliği'ne katılarak müşterileri, iş ortakları ve geniş ekosisteminin de faydalanacağı siber güvenlik ilke ve yasalarının güçlendirilmesi konusunda önemli bir adım attı.

Enerji yönetimi ve otomasyonda alanında faaliyet gösteren Schneider Electric, Washington’da bulunan Siber Güvenlik Birliği'ne katıldığını duyurdu. 100'den fazla ülkede faaliyet gösteren Schneider Electric, siber güvenlik risklerinin ve zorluklarının aşılmasında da önemli bir rol oynuyor. Birliğin amacı, kurumsal ölçekte siber güvenlik tehditlerini daha iyi tespit etmek, önlemek ve çözmek olarak belirtiliyor. Schneider Electric, birliğe katılarak açık, şeffaf ve iş birliği içerisinde bir kurum olmak yolunda önemli bir adım attığını duyurdu.

Hükümetler ve politika yapıcılarının üzerinde mutabakat sağladığı Siber Güvenlik Birliği birçok çözümü de içinde barındırıyor. Bunlardan başında canlı ve sağlam bir siber güvenlik ekosistemi oluşturma, siber güvenlik alanında yeni uygulamaların geliştirilmesi ve kullanıma alınması, her ölçekte kurumların siber güvenliği artıracak adımlar atmaya teşvik edilmesi gibi konular yer alıyor.

Schneider Electric CDO'su (Dijital Dönüşüm Lideri) Hervé Coureil, şirketin Siber Güvenlik Birliği’ne katılımıyla ilgili şunları ifade etti; “Birliğe katılması Schneider Electric'in siber güvenlik tehditlerini ciddiye aldığını ve çözümlerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaya kararlı olduğunu gösteriyor. Üyeliğimiz, açık, şeffaf ve iş birliğine dayalı görüşmelerde yer almamızı mümkün kılıyor. Bu sayede müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve ekosistemimizdeki tüm paydaşlarımızın faydalanacağı siber güvenlik politikaları ve yasalarını uygulamaya geçirmiş oluyoruz.”

Schneider Electric CISO'su (Bilgi Güvenliği Lideri) Christophe Blassiau ise; “Schneider Electric, Birliğin önceliklerini paylaşıyor. Bu iş birliği dijital ekonominin korunması için gereken teknolojiye, uzmanlığa ve beceriye sahip sektör liderleri ile bir araya gelmemizi sağlıyor. Global iş ortağı ekosistemimiz ile birlikte çalışarak Bilgi Teknolojileri (IT) ve Operasyon Teknolojilerinin (OT) dönüşüm sürecinde kurumsal güvenliği ve siber güvenliği öne çıkarmaya devam edeceğiz. NIST Siber Güvenlik Çerçevesi ile uyumlu bir Siber Güvenlikli Tasarım stratejisini uygulamaya almış olmamızın yanı sıra IoT Özellikli EcoStruxure™ platformumuz müşterilerimiz için uçtan uca siber güvenlikli çözümler ve geniş dijital ekosistemi koruyan hizmetler sağlıyor” şeklinde konuştu.

Birliğin bir üyesi olarak Schneider Electric, devlet kuruluşlarının ve düzenleyici kurumların, uluslararası standart kurumlarının, güvenlik araştırmacılarının, satıcıların, iş ortaklarının ve müşterilerin siber güvenlik risklerini azaltmak amacıyla nasıl birlikte çalışabileceklerini araştıracak.