Slider Altına

Schneider Electric Go Green in the City 2019’un Barselona’daki Finallerinde Türkiye de Dahil 8 Ülkeden Öğrenciler Yarışacak

16 Ekim 2019 Dergi:

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric’in her yıl düzenlediği uluslararası öğrenci yarışması Go Green in the City’nin final turu bu sene İspanya’nın Barselona’da gerçekleşecek. Şirket, Go Green in the City ile öğrencileri, daha akıllı ve daha sürdürülebilir bir gelecek için cesur enerji yönetimi ve otomasyon fikirlerini sunmaya davet ediyor. Bu kapsamda şirket Ekim ayında düzenlenecek olan final turunda yarışacak 16 öğrenciden oluşan 8 yarı finalist ekibi açıkladı.

Ekipler ABD, Brezilya, Hong Kong, Hindistan, Filipinler, İngiltere, Türkiye ve İspanya’dan seçildi. Fikirlerini sunan 3.040 öğrenci arasından öne çıkan bu ekipler yarışmada, dünyanın yedi bölgesini temsil ediyorlar. Şirket ayrıca “Enerjide Kadın Ödülü” özel ödülünün kazananına da Global Finale katılması için davet etti. Bu ödül tamamen kadınlardan oluşan bir ekibe veriliyor. 

Süreci değerlendiren Schneider Electric İnsan Kaynakları Başkanı Olivier Blum; “Global İnovasyon Zirvesi’nde genç yenilikçileri ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte onların cesur fikirlerini dinlemek için sabırsızlanıyoruz. Bu aynı zamanda, enerji yönetimi ve otomasyonun en son dijital dönüşümüne tanıklık eden gençler için bir öğrenme fırsatı olacak” dedi.

Yarı finalistler, Schneider Electric’in 3500 endüstri profesyoneli için düzenlediği İnovasyon Zirvesi’nde, özel jüriye örnek çalışmalarını sunmaya hazırlanıyorlar. Final turunun kazananları, Schneider Electric ile çalışma şansına sahip olacak ve Schneider Electric ofislerinin bulunduğu, kendi seçimleri olan iki şehre seyahat hakkı kazanacaklar. 

Zirvede yer alacak yarı finalist takımlar ise şu şekilde;

•    Kuzey Amerika Birincisi: ABD’deki Princeton Üniversitesi’nden Ayushi Sinha ve Noah Schochet
•    Güney Amerika Birincisi: Brezilya’daki Universidade Federal de Ouro Preto’dan Lucas Pacheco Heringer Batista ve Mirian Maia 
•    Çin Birincisi: Hong Kong’daki Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden Tiancheng Wang ve Xingyi Fan 
•    Hindistan Birincisi: Hindistan’daki Rajasthan Teknik Üniversitesi’nden Nimisha Varma ve Naveen Suman
•    APAC Birincisi: Filipinler’deki Ateneo De Manila Üniversitesi’nden Anna Gabriella Ozaeta ve Yumi Briones
•    Avrupa Birincisi: İngiltere’deki Leads Üniversitesi’nden Adrienne Roser ve Rachel Ramage
•    Orta Doğu ve Afrika Birincisi: Türkiye’deki Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Fidan Abdullayeva ve Hossam Ahmed 
•  Enerjide Kadın Birincisi: İspanya’daki La Salle Ramon Llull Üniversitesi’nden Romina Belén Puglisi ve Alejandra Carrillo Di Giacomo

Go Green in the City 2018 finalisti olan ve Schneider Electric ABD çalışmaya başlayan Angela Carver kendi deneyimini şu şekilde paylaştı; “Henüz bir öğrenci olsam da fikirlerimin değerli olduğunu gördüm. Yarışma, takım arkadaşımı ve beni, anlamlı bir amaç doğrultusunda fikirlerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olabilecek insanlarla paylaşmamız için cesaretlendirdi.”

2020’de Go Green in the City’nin 10. yıldönümü kutlanacak
2011 yılında başlayan Go Green in the City, mühendislik ve işletme öğrencilerine Schneider Electric’in akıllı gelecek iş koluna ilişkin yenilikçi fikirlerini sunmaları için bir fırsat veriyor. 

Go Green in the City’ye duyulan ilgi geçtiğimiz 9 yılda 113.000’den fazla öğrenci kaydı ve 18.800’den fazla fikirle katlanarak büyüdü. Sadece bu yıl Schneider Electric, yarışma için yeni bir rekor kırarak 165 ülkeden 23.000’den fazla başvuru ve 3000’den fazla proje başvurusu aldı. 

Her geçen sene artan bir ilgiyle ilerleyen ve artık gelenekselleşen yarışmanın 2020’de 10. yıldönümü kutlanacak. Go Green in the City 2020, Ekim 2019’da başlayacak ve finalleri Haziran 2020’de Las Vegas İnovasyon Zirvesi’nde yapılacak. 

Go Green in the City 2020 ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşmak mümkün.