Header Reklam
Header Reklam

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden “Şarj Eden Akıllı Bank” Uygulaması

01 Nisan 2021 Dergi: Mart-Nisan 2021
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden “Şarj Eden Akıllı Bank” Uygulaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, “Şarj Eden Akıllı Bank” uygulamasını hizmete sundu.

Günümüz teknolojisinin vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonlar ve tabletler işlerimizi büyük oranda kolaylaştırıyor. Ancak erken biten bataryalar bizi yarı yolda bırakabiliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine sunulan “Şarj Eden Akıllı Bank” uygulaması bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Güneşi en fazla alan illerden biri olan Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan güneş enerjisiyle çalışan “Şarj Eden Akıllı Bank” uygulamaları kentte üç farklı pilot bölge seçilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Şanlıurfa’da halkın yoğun olarak kullandığı alanlardan Novada AVM önü, Kasaptaşı Parkı ve Turgut Özal Parkında hizmete sunulan ve güneş enerjisi ile çalışan akıllı banklar özellikle gençler tarafından çok beğenildi. Dışarıda dolaşırken telefonlarının şarjının bittiğini dile getiren gençler, hizmete sunulan akıllı banklar sayesinde artık telefonlarını şarj edebildiklerini belirterek bu tarz yenilikçi uygulamaların artarak devam etmesini dilediler.Slider Altına