REW İstanbul kıtaları buluşturdu  

01 Eylül 2015 Dergi: Temmuz-Ağustos 2015

İFO Fuarcılık tarafından T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katkılarıyla bu yıl 11.’si düzenlenen Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı REW İstanbul 2015 ve eş zamanlı organize edilen İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarında 22 farklı ülkeden 322 firma yer aldı. Katılımcı firmalardan birçoğunun gelecek seneki buluşma için henüz fuar sırasında sözleşme yaptığı organizasyonu üç gün boyunca %8’i, yurtdışından olmak üzere toplam 49 ülkeden 10.582 profesyonel ziyaret etti. Yurtdışından en çok ilgi Bulgaristan, Yunanistan, Macaristan ve İran’dan geldi.

Profesyonel ziyaretçi sayısını artırmayı başaran fuara özellikle sanayi şehirlerinin ilgisi büyük oldu. Başta İstanbul ve Kocaeli olmak üzere Tekirdağ, Ankara, Bursa, İzmir gibi sanayi illerinden yoğun ziyaretçi getiren REW İstanbul istikrarlı büyümesini sürdürerek alanında Avrasya’nın en önemli çevre teknolojileri buluşması olduğunu bir kez daha kanıtladı.

REW İstanbul 2015, geçmiş yıllarda olduğu gibi, sektörün gündemini belirleyen bir dizi konferansa da ev sahipliği yaptı.  Üç güne yayılan konferans programı kapsamında; “Endüstride Kullanılan Dezenfektanlar ve Çevreye Etkileri”,  “İşyerlerinde Afet Öncesi, Sırası ve Sonrasında Farkındalık Eğitimi”, “Atık Yönetimi, Mevzuat, Uygulamalarda Karşılaşılan Problemler”, “Kullanma Suyunda Dezenfeksiyon Yöntemleri”, “Tıbbi Atıkların Değerlendirilmesi”, “Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Bertarafı” ile “İSG Kültürü ve Eğitimi” konularında oturumlar gerçekleştirildi.Slider Altına